Trečiadienį Vyriausybė spręs dėl operacijų vadovo paskyrimo: planuojamos permainos | Diena.lt

TREČIADIENĮ VYRIAUSYBĖ SPRĘS DĖL OPERACIJŲ VADOVO PASKYRIMO: PLANUOJAMOS PERMAINOS

  • 2

Ministrų Kabinetas trečiadienį svarstys, kaip turėtų atrodyti COVID-19 krizės valdymo modelis ir kas naujoje Vyriausybėje užims ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo poziciją. Trečiadienio Vyriausybės darbotvarkėje šis klausimas yra įtrauktas, tačiau pateikto projekto dar nėra. Eltos žiniomis, planuojamos tam tikros permainos, perskirstant operacijų vadovo funkcijas bei atsakomybes.

Sauliaus Skvernelio Vyriausybėje ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo poziciją užėmė buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė ne kartą yra minėjusi, kad ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo poziciją naujojoje Vyriausybėje turėtų užimtų ministras pirmininkas.

„Operacijų vadovo pozicijoje matyčiau ministrą pirmininką. Ne tik todėl, kad manau, jog šiame (epidemiologinės krizės valdymo – ELTA) epizode nebuvo viskas padaryta taip sklandžiai, kaip įmanoma. Turbūt didžiausia problema vis dėlto buvo dvigalvystė, kad iš esmės buvo du galios centrai, kurie kartais tarpusavyje konkuravo. Tikrai taip neturėtų būti. Ir kitas dalykas, kad šita situacija apima daugiau sričių nei vien sveikatos apsaugą“, – lapkritį teigė I. Šimonytė.

Buvęs premjeras S. Skvernelis skeptiškai įvertino I. Šimonytės teiginius, kad valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas turėtų būti ne sveikatos apsaugos ministras, o ministras pirmininkas.

„Premjeras turi priiminėti strateginius sprendimus, o ne vykdyti labai konkrečias technines funkcijas. Operacijų vadovas atlieka technines funkcijas“, – lapkričio mėnesį sakė S. Skvernelis.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

> jo

Teisingas pastebėjimas.

Jo

Uż tai ir turim tokią situaciją kai vadovavo du asilai ir nė vienas nenorėjo prisiimti atsakomybės

SUSIJUSIOS NAUJIENOS