Valstybės diena kitaip: motociklų žygis per Lietuvą | Diena.lt

VALSTYBĖS DIENA KITAIP: MOTOCIKLŲ ŽYGIS PER LIETUVĄ

  • 0

Ar gali Valstybės dieną fejerverkus pakeisti motociklų kolonos burzgimas? Būtent taip motošauliai ir policijos pareigūnai nusprendė pasveikinti Lietuvą ir jos žmones šventės proga.

Liepos 6-ąją vidurdienį Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, prasideda Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės motošaulių ir Kelių policijos pareigūnų motorizuotas žygis per Lietuvą, skirtas Valstybės dienai paminėti.

Per keturias kelionės dienas žygio dalyviai kovine šaulio ekipuote ir ginkluote lankysis skirtinguose miestuose ir susitiks su vietos policijos pareigūnais, ugniagesiais, medikais bei vietos gyventojais.

Susitikimuose visi norintieji galės iš arčiau apžiūrėti šaulių ginkluotę, ekipuotę ir, žinoma, motošaulių plieninius žirgus.

"Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės motošaulių būrys buvo sukurtas siekiant įprasminti ir pratęsti Abiejų Tautų Respublikos sparnuotųjų husarų istorinę atmintį bei tradicijas, rengti šaulius šalies gynybai bei pagalbai kitoms tarnyboms pasitelkiant šiuolaikinius žirgus – motociklus. Šauliai nori būti arčiau kiekvieno žmogaus, todėl atvyksta pas jus", – teigė Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės motošaulys, vienas iniciatorių atkurti sparnuotųjų husarų tradicijas Kęstutis Ščevinskas.

Žygio metu susitikimuose bus raginama aukoti Ukrainos kovotojams, o už surinktus pinigus bus nupirktas jiems reikalingas elektrinis motociklas.

"Dėkojame Lietuvos kelių policijai, kurios pareigūnai motociklais saugiai lydės motošaulius viso žygio per Lietuvą metu. Motošaulių žygis turi dvi intencijas – atšvęsti Valstybės dieną bendraujant su visuomene, parodant šauliškas veiklas ir surinkti lėšų motociklui, kurį nupirkę perduosime Ukrainoje už laisvę kovojantiems kariams. Žinome, kad toks poreikis yra, tad norime Ukrainos kovotojams padėti – jie juk gina mūsų visų ramybę", – akcentavo Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius, taip pat dalyvausiantis motociklų žygyje.

"Mūsų tarnybos pareigūnai – stiprūs, ryžtingi bei savo kraštą mylintys žmonės, todėl jungiamės į šį žygį. Kartu su šauliais mes siekiame vieno tikslo – saugios Lietuvos. Kelių policija gali sudominti ir paskatinti jaunus žmones rinktis tarnybą Tėvynei Lietuvos policijoje. Tai galimybė dirbti su pačiomis naujausiomis technologijomis ir technika saugant žmonių gyvybes šalies keliuose", – tikino Vytautas Grašys, Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas.

Liepos 6–9 d. Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės motošaulių ir partnerių – policijos pareigūnų – kolona keliaus maršrutu Kaunas–Palanga–Šiauliai–Panevėžys–Kernavė.

Liepos 6 d. 21 val. Palangoje žygio dalyviai su savo plieniniais žirgais dalyvaus giedant Lietuvos himną, o kituose miestuose rengs susitikimus miesto viešose erdvėse su visuomene, supažindins su šauliškomis veiklomis ir galimybe tapti šauliais, savo darbą taip pat pristatys policijos pareigūnai, ugniagesiai, greitosios medicinos pagalbos paramedikai, Kraujo donorystės centro atstovai, KASP kariai. Vyks diskusijos apie tai, ką kiekvienas pilietis gali ir turi nuveikti Tėvynės labui.

"Kiekvieno piliečio reikia Lietuvai, tik gal ne kiekvienas dar atrado, ką gali ir turi nuveikti Tėvynės labui. O gal motošauliai įkvėps ir paskatins. Susitikime Kaune, Palangoje, Žemaičių Kalvarijoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Ukmergėje bei Kernavėje", – kvietė Vytauto didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas V.Žymančius.

Maršruto vietos

Kas: Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės motošaulių ir Kelių policijos pareigūnų motociklų žygis per Lietuvą

Kada: 2022 m. liepos 6–9 d.

Kur: Liepos 6 d. 18–21 val. Palanga, prie tilto.

Liepos 7 d. 11.30–13.30 val. Žemaičių Kalvarija, prie Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikos; 18–20.30 val. Šiauliai, prie Talkšos ežero, prie "Lapės".

Liepos 8 d. 13.45–16 val. Panevėžys, Laisvės aikštė tarp Panevėžio miesto savivaldybės ir Panevėžio apylinkės teismo rūmų; 18–20.30 val. Ukmergė, priešais Kultūros centrą, Kauno g.

Liepos 9 d. 12.20–15 val. Kernavė, aikštelė prie Kernavės Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS