Vėl suksime laikrodžius: nepavyksta įtikinti Europos atsisakyti laiko sukiojimo | Diena.lt

VĖL SUKSIME LAIKRODŽIUS: NEPAVYKSTA ĮTIKINTI EUROPOS ATSISAKYTI LAIKO SUKIOJIMO

  • 31

Šį savaitgalį, naktį iš šeštadienio į sekmadienį, ruošiantis atšaukti vasaros laiką, Lietuvos Vyriausybės atstovai pripažįsta, kad įtikinti partnerių Europoje atsisakyti laiko sukiojimo dar nepavyksta.

Europos Komisija ir Europos Parlamentas pritaria idėjai atsisakyti laikrodžių sukiojimo dukart per metus, bet dauguma valstybių narių sprendimui kol kas nepritaria.

„Šiuo klausimu kol kas jokio aiškumo nėra. Yra konsultacijoms su šalimis laikas duotas iki 2021 metų pavasario. Tad iki 2021 metų tikrai niekas nesikeis“, – BNS sakė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Yra konsultacijoms su šalimis laikas duotas iki 2021 metų pavasario. Tad iki 2021 metų tikrai niekas nesikeis.

Šių metų kovą Europos Parlamentas pritarė pasiūlymui, kad šalys narės laiko nebesukiotų nuo 2021 metų. Siūloma, kad paskutinį kartą laikrodžiai ES valstybėse, pasirinkusiose vasaros laiką, būtų persukti paskutinį 2021 metų kovo sekmadienį, o pageidaujančios pasilikti žiemos laiką, tą padarytų 2021-ųjų paskutinį spalio sekmadienį.

Tačiau didesnė dalis valstybių narių nori, kad Europos Komisija pateiktų išsamesnį poveikio vertinimą, taigi daug kas priklausys nuo gruodį darbą pradėsiančių naujųjų eurokomisarų požiūrio.

Galiojant vasaros laikui, šviesusis paros metas ryte prasideda vėliau ir vakare trunka ilgiau, palyginti su žiemos laiku. Esant žiemos laikui, šviesusis paros metas rytais prasideda anksčiau, bet anksčiau sutemsta vakarais.

Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvedinėti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Rašyti komentarą
Komentarai (31)

Daniel

Ar galima būtų atsisakyti laiko kaitaliojimo autonomiškai nuo kitų ES šalių narių tuo atveju, jeigu nepavyks su tomis šalimis narėmis susitarti dėl laikrodžių rodyklių sukiojimo?

ALGIS

Europos sąjunga baisiau už Tarubų sąjungą .

Lina

Aš už vasaros laika, o europa tegul daro ka nori
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS