A. Veryga: rekomendacijos dėl rizikos grupės asmenų bus keičiamos | Diena.lt

A. VERYGA: REKOMENDACIJOS DĖL RIZIKOS GRUPĖS ASMENŲ BUS KEIČIAMOS

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog rekomendacijos rizikos grupėje dėl amžiaus esantiems asmenims bus keičiamos, siekiant jas suformuluoti taip, kad nekeltų neigiamų interpretacijų.

„Taip, svarstoma ir net neabejoju, kad jos bus keičiamos“, – spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

„Kadangi kilo tokia diskusija, tai tikrai sureaguosime“, – pridūrė jis.

Pasirodžius informacijai apie atvejus, kai senjorus atsisakoma aptarnauti ar nurodoma, jog įstaigose lankytis jiems draudžiama, premjeras Saulius Skvernelis anksčiau šią savaitę teigė, jog valdžios teikiamos rekomendacijos „galbūt (...) yra vertinamos, suprantamos ar interpretuojamos įvairiai“, todėl jos galėtų būti peržiūrėtos.

A. Veryga pabrėžė, kad rekomendacijos nėra susijusios su diskriminacija ir nesudaro teisės ir reikalavimo šių žmonių diskriminuoti darbe ar jų aptarnaujant ir buvo sukurtos tik siekiant juos apsaugoti, nes koronavirusas kelia didžiausią riziką jų gyvybei.

Kadangi kilo tokia diskusija, tai tikrai sureaguosime.

Vis dėlto ministras sakė kol kas negalintis detalizuoti, kaip reikalavimai galėtų būti keičiami.

„Kol nepakeistos, negaliu atsakyti. Ieškome būdų ir formuluočių, kaip pasakyti tą kitaip, taip, kad tai nebūtų interpretuojama ir kažkokiu būdu suprantama kaip kažkokia prievolė ko nors kur nors neįsileisti ir diskriminuoti“, – sakė jis.

Šiuo metu ministro nurodymuose dėl viešųjų paslaugų teikimo sąlygų yra įpareigojimas, jog šiose įstaigose, pavyzdžiui, maitinimo vietose, lankytojams gerai matomoje vietoje turi būti pateikiama informacija, kad jose nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims, esantiems vyresnio nei 60 metų amžiaus arba sergantiems lėtinėmis ligomis.

Rašyti komentarą
Komentarai (54)

Violeta

Sunys ir zydai neiledziami i kavines.Dar negalima buvo eiti saligatviais, tik vaziuojamaja dalimi.Veryga su Skvernu gera pamoka praejo, ...Tik kur ziuri visa sutve zmogaus teisiu sergetoju ir biudzeto siurbiku...

H

Ta plika asyla idevinta forta uzdaryt

Zemaitis

Manau kad kiekvieno zmogaus reikalas kur jam lankytis .uztenka kad zmones yra informuoti kad yra rizikos gruoeje uzikresti .ir zmogus turi teise pasiri kti ar jis nori eiti ar ne .mmm aip nu m ato lietuvos konstituci jn a .ir niekas negali suvarzyti ju teisiu net ir nevisprotis veryga.pirma konstitucija tegu pasiskaito paskui i sema tegul eina.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS