Viceministras: kovinių dronų iš JAV perkanti Lietuva jų papildomai gaus kaip paramą | Diena.lt

VICEMINISTRAS: KOVINIŲ DRONŲ IŠ JAV PERKANTI LIETUVA JŲ PAPILDOMAI GAUS KAIP PARAMĄ

  • 6

Iš Jungtinių Valstijų kovinių dronų „Switchblade“ perkanti Lietuva jų papildomai gaus kaip paramą, portalui delfi.lt sakė krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

„Dėl „Switchblade“ sprendimai jau priimti ir mes laukiame JAV sutarties. Sutikimą gauti technologiją mes jau turime ir labai džiaugiamės. Dar daugiau – amerikiečiai žada remti mus koviniais dronais ir kovinius dronus, kaip paramą, mes papildomai gausime“, – antradienį paskelbtame interviu portalui sakė viceministras.

„Nenorėčiau įvardinti kiek, bet tikrai nemažą kiekį, jie bus skirti specialiosioms pajėgoms. Tai yra ypatinga dovana ir aš manyčiau – labai laiku ir vietoje“, – pridūrė V. Semeška.

BNS primena, kad Lietuva šių metų balandį paskelbė apie 1 mlrd. eurų įsigijimus iš Jungtinių Valstijų.

Už šią sumą bus įsigyjamos kovinių dronų „Switchblade“ sistemos, kurios leis naikinti oponento šarvuotąją kovos techniką 40 kilometrų atstumu.

Taip pat skelbta, jog už šias lėšas iš Jungtinių Valstijų bus perkamos papildomos vidutinio nuotolio prieštankinės sistemos „Javelin“, nauji radarai, tęsiamas keturių universalių sraigtasparnių UH-60M įsigijimas, perkami šarvuoti visureigiai, bepiločiai.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Dar

fafaikiniai inkščia,kandant Lietuvai dantys gali iškristi.

Kas vyksta Lt

youtu. be/5rzZlTWsTG0

Zemaitis

Kuo greiciau reikia isigyti bent jau “Himars” sistemas. Pageidautina “Patriot”, ir daugiau… ;)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS