Virš Lietuvos praskirs JAV bombonešis, lydimas NATO oro policijos naikintuvų | Diena.lt

VIRŠ LIETUVOS PRASKIRS JAV BOMBONEŠIS, LYDIMAS NATO ORO POLICIJOS NAIKINTUVŲ

  • 6

Trečiadienį virš Lietuvos praskris JAV bombonešis B-1B, lydimas NATO oro policijos naikintuvų, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Skrydis virš Vilniaus numatytas 14.30 val. Šis skrydis yra iš anksto koordinuotos JAV su kitų NATO sąjungininkių pajėgomis vykdomos treniruotės dalis.

„Šiuo skrydžiu mūsų transatlantinė partnerė JAV dar kartą parodė NATO solidarumą, vienybę, kolektyvinės gynybos įsipareigojimus sąjungininkams ir gebėjimą operatyviai reaguoti į grėsmes, kaip vieną iš atgrasymo priemonių“,  –  sako krašto apsaugos ministras  Arvydas Anušauskas.

Pasak JAV ambasadoriaus Lietuvoje Roberto Gilchristo (Roberto Gilkristo), ši treniruotė rodo, kad Aljansas išlieka pasirengęs ir pasiryžęs vykdyti įsipareigojimus abipus Atlanto. 

Toks iš anksto suplanuotas JAV bombonešio skrydis vyks ir virš Estijos bei Latvijos. Šiuose veiksmuose taip pat dalyvaus  Danijos bei Švedijos orlaiviai.

Tai ne pirmas kartas, kai JAV strateginiai bombonešiai atlieka tokias treniruotes virš Baltijos šalių ir kitų NATO sąjungininkių.  Praėjusių metų  rugpjūtį  JAV strateginiai bombonešiai su kitų sąjungininkų naikintuvais  praskrido virš visų 30 NATO valstybių Europoje ir Šiaurės Amerikoje.   

Nuo 2018 metų JAV atliko daugiau kaip 200 strateginių bombonešių treniruočių kartu su NATO sąjungininkais, taip pat ir Lietuvos kariais, kai skrydžiai vyko virš Lietuvos. 

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Čiubaka

Treniruojasi kaip bombarduot Lietuvą, jei rusas įsiveržtų

taip

hazargentys su mosad kirsyna jav bidona kad prasidetu 3 PK o demonai tik alpsta is pasitenkinimo tupedami savo bunkeriuose;;;[]...

niu

lėktuvai ir taip pat bombardyriai PRIVALO pramankštint sparnus, kas čia tokio? visos panašios treniruotės visais laikais būna suderintos su susijusiaisias ir kaimynais, tai vieša, o bet tačiau, kai sukriošęs tėtušis gauna į dantis tiesiog netoli SAM Vilniuje - irgi normalu, nes galimai buvęs karys klaidingai nustatė stambų veidą iš teroristų-recidyvistų katalogo irgi skelbiamo viešai...o iš viso: jokių paslapčių kaip ir nebėra: seniukai užveisė degradų parazitukų vaikučių... tenka suplušus "triūsti", nes vien snarglius valanti auklė kainuoja visą ministro algelę ir dar tenka pridėti premiją - kokią nors atrakciją, pavyzdžiui, bombonešių šou. gal ne taip, ką?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS