V.Petkevičius išėjo į amžinybę Pereiti į pagrindinį turinį

V.Petkevičius išėjo į amžinybę

2008-12-12 09:00
V.Petkevičius išėjo į amžinybę
V.Petkevičius išėjo į amžinybę / Tomo Raginos nuotr. Nemokėjęs ramiai gyventi V. Petkevičius ilsėsis Antakalnio kapinėse.

Trečiadienį Vilniuje eidamas 79-us metus mirė garsus rašytojas Vytautas Petkevičius.

Rašytojas, buvęs Seimo narys, Lietuvos rašytojų sąjungos narys V.Petkevičius užgeso Vilniaus Sapiegos ligoninėje. Pastaruoju metu daug sveikatos bėdų turėjęs rašytojas į ligoninę pateko prieš kelias savaites, jam buvo atliktos kelios operacijos, po kurių jis neatsigavo.

V.Petkevičius išleido 33 knygas, jos išverstos į 25 užsienio kalbas. Tarp garsiausių kūrinių – romanai "Apie duoną, meilę ir šautuvą", "Grupė draugų", miniatiūrų apysaka "Kodėlčius", apysakos "Didysis medžiotojas Mikas Pupkus", "Molio Motiejus – žmonių karalius", publicistikos rinkinys "Yra šalis". Pagal V.Petkevičiaus scenarijus pastatyti kino filmai "Taranas" ir "Duona".

Dėl vieno paskutinių prieštaringai vertintų romanų "Durnių laivas" rašytojas ne vienus metus bylinėjosi su europarlamentaru Vytautu Landsbergiu dėl jo tėvo Vytauto Landsbergio Žemkalnio garbės ir orumo pažeminimo kūrinyje. V.Petkevičius galutinio teismo nuosprendžio nesulaukė.

Jis priklausė Komunistų partijai, vėliau buvo vienas Sąjūdžio pradininkų, jo iniciatyvinės grupės, Sąjūdžio seimo ir tarybos narys, 1992–1996 m. – Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) atstovas Seime, 1993–1996 m. ėjo Seimo nacionalinio saugumo komiteto pirmininko pareigas.

Per šių metų rinkimus į Seimą Fronto partijos sąraše  rašytojas buvo įrašytas antruoju numeriu, tačiau nebuvo išrinktas.

V.Petkevičius su žmona Raisa užaugino dukrą Liudmilą ir sūnus Vytautą bei Petrą.


Atsisveikinimas su rašytoju

Rašytojas pašarvotas Vilniaus laidojimo rūmuose Olandų gatvėje. Lankymas vyks šiandien nuo 11 val. Karstas išnešamas šeštadienį 14 val. V.Petkevičius bus palaidotas sostinės Antakalnio kapinėse.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra