VTEK atleido Prevencijos skyriaus vedėją | Diena.lt

VTEK ATLEIDO PREVENCIJOS SKYRIAUS VEDĖJĄ

Vyriausioji tarnybinė etikos komisija (VTEK) už nustatytus pažeidimus iš pareigų atleido Prevencijos skyriaus vedėją Mindaugą Siaurį.

Jis pats teigia, jog yra atleidžiamas nepagrįstai ir žada sprendimą skųsti.

VTEK informavo, jog griežčiausia nuobauda M. Siauriui skirta „už šiurkštų nusižengimą, remiantis auditoriaus atliktu Prevencijos skyriaus darbo organizavimo vertinimu“, taip pat informaciją vertinusios komisijos išvadomis.

Anot VTEK, nustatyta, jog M. Siaurys viršijo savo tarnybinius įgaliojimus, kai jo vadovautame skyriuje rengti ir VTEK kompetencijai priskirti dokumentai nebūdavo teikiami kolegialiam VTEK svarstymui posėdžiuose.

„Konstatuota, kad M. Siaurys, būdamas atsakingas už tinkamą Prevencijos skyriaus darbo organizavimą ir VTEK, kaip kolegialios institucijos, techninį aptarnavimą, nepaisė tokių jam teisės aktais tiesiogiai nustatytų reikalavimų ir tai truko ilgiau nei metus“, – teigia komisija.

Pasak VTEK, M. Siaurį pernai rugpjūtį VTEK nariai įspėjo liautis vienasmeniškai spręsti tik VTEK kompetencijai priskirtus tarnybinius klausimus „bei vykdyti darbus, apie kuriuos VTEK neinformuota ir jiems nepritaria“. Kaip pavyzdį komisija pateikia viešai M. Siaurio pristatytą idėją įteisinti galimybę atsidėkoti medikams pinigais.

„Tačiau įspėjimo tarnautojas nepaisė, o jo veikla stipriai pakenkė VTEK dalykinei reputacijai“, – teigiama pranešime.

M. Siaurys sako, jog tai yra kerštas už jo antikorupcines iniciatyvas, taip pat bandymus aiškintis pačių komisijos narių pažeidimus. Teismui jis jau yra apskundęs ankstesnes tarnybines nuobaudas, tyrimų išvadas, todėl ruošiasi skųsti ir atleidimą.

„Yra keturios bylos mano inicijuotos dėl VTEK veiksmų, dabar išeina, kad bus penkta. Trys mėnesiai, trys tyrimai atlikti, ir dabar – atleidimas. Auditas atliktas per penkias dienas ir tik aš dėl visko kaltas. Supraskite, kai žmogų norima krapštyti iš darbo, visada norima ieškoti kažkokių priekabių ir tos priekabės juos pačius kompromituoja“, – BNS sakė M. Siaurys.

„Aš parašau tarnybinį pranešimą apie tai, kad komisijos nariai ir kontroliuojantys asmenys perka loterijos bilietus iš tarnybinių telefonų ir tuo pagrindu nepradeda komisija tyrimo viduje ir pradeda mane persekioti, tampu kaltas, kad atskleidžiu vidinius pažeidimus. Galiu daug dalykų papasakoti, kaip buvo antikorupcinės iniciatyvos pačios sužlugdomos komisijoje“, – pridūrė jis.

VTEK tyrimo komisija atlikusi tyrimą spalio pabaigoje konstatavo, kad M. Siaurys nepaisė etikos reikalavimų keliuose epizoduose: viešai pristatydamas su VTEK nesuderintą poziciją dėl dovanų „vokeliuose“ medikams įteisinimo, taip pat jo parengtą išaiškinimą buvusiai Seimo narei „valstietei“ Gretai Kildišienei,  kad jos automobilio nuomos sandorio su „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio valdomu „Agrokoncernu“ neprivalu deklaruoti. Dėl šios istorijos iš pareigų atsistatydino buvęs VTEK vadovas Romas Valentukevičius.

Pernai spalį tuometinis komisijos vadovas Romas Valentukevičius skyrė M. Siauriui  švelniausią tarnybinę nuobaudą –  pastabą, ją nepraėjus mėnesiui, pernai lapkritį, savo įsakymu panaikino, vėliau skatino pavaldinį skirdamas jam priemokas prie atlyginimo, vėliau, jau įteikęs atsistatydinimo pareiškimą, dviem mėnesiams išleido jį atostogų. Tyrimo komisija nustatė, kad M. Siaurys elektroniniu paštu R. Valentukevičiui patarinėjo, kada reikia pradėti ir baigti jo atžvilgiu atliekamą tarnybinį patikrinimą.

„Lietuvos rytas“ citavo, kaip teigiama, paties M. Siaurio įrašyto pokalbio su VTEK vadovu Virginijumi Kanapinsku ištraukas, kur V. Kanapinskas siūlo M. Siauriui atsistatydinti savo noru ir gauti priklausančias garantijas – atostogas, išeitines ir įspėja, jog priešingu atveju bus pradėtas vidinis tyrimas, o M. Siaurys bus atleistas už pažeidimus. Pagal dienraščio pateiktą informaciją, kitas VTEK narys Saulius Katuoka M. Siaurį informavo, kad jo atleidimu skiriant jam kompensacijas buvo suinteresuoti ir Seimo „valstietis“ Povilas Urbšys, taip pat „pirmininkas“ – spėjama, jog omenyje turėtas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS