Vyriausybė į Europos prokurorus siūlo D. Karčinsko, V. Kukaičio ir G. Norkūno kandidatūras | Diena.lt

VYRIAUSYBĖ Į EUROPOS PROKURORUS SIŪLO D. KARČINSKO, V. KUKAIČIO IR G. NORKŪNO KANDIDATŪRAS

Vyriausybė trečiadienį priėmė nutarimą, kuriuo į Europos prokurorus teikia Dariaus Karčinsko, Vytauto Kukaičio ir Gedgaudo Norkūno kandidatūras.

Europos Sąjungos Taryba atrinks vieną iš kandidatų ir paskirs jį Europos prokuroru. Kiekviena ES valstybė narė turi pateikti tris kandidatūras Europos prokuroro pareigoms užimti.  

Dabartinio Europos prokuroro iš Lietuvos Tomo Krušnos kadencija baigsis 2023 metų liepos mėnesį. Atrankos komisijos klausymai į šias pareigas turėtų vykti šių metų antrąjį pusmetį, o kandidatai buvo renkami nacionalinėje atrankoje.

Vyriausybės pažymoje nurodoma, kad per nacionalinę atranką geriausiai įvertintos buvo Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroro D. Karčinsko bei Europos prokuratūros Europos deleguotųjų prokurorų V. Kukaičio ir G. Norkūno kandidatūros.

Europos prokuratūra yra atsakinga už Sąjungos finansiniams interesams kenkiančių nusikalstamų veikų tyrimą, šių nusikalstamų veikų vykdytojų ir jų bendrininkų baudžiamąjį persekiojimą ir perdavimą teismui.  

Skiriant Europos prokurorus pirmai kadencijai, 2019 metais burtų keliu buvo sudaryta 11 valstybių grupė, tarp kurių pateko ir Lietuva. Šių valstybių Europos prokurorų pirmoji kadencija trunka trejus metus ir ji negali būti pratęsta.

Likusių šalių Europos prokurorai buvo paskirti šešerių metų kadencijai, kad pusės Europos prokurorų rotacija vyktų kas trejus metus.

Nacionalinėje atrankoje į Europos prokurorus galėjo dalyvauti asmenys, einantys prokuroro ar teisėjo pareigas, kurių nepriklausomumas nekelia abejonių.

Kandidatai turi būti ES valstybės narės piliečiai, jie privalo būti įvykdę visas su karine tarnyba susijusių įstatymų nustatytas prievoles, turėti galiojantį leidimą susipažinti su slapta informacija arba jiems turi būti suteikiama galimybė jį gauti, taip pat – turi puikiai mokėti vieną iš oficialių ES kalbų.

Europos prokuratūra veiklą pradėjo 2021 metų birželio 1 dieną.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS