Vyriausybė pritarė valstybinių vaistinių steigimui ligoninėse | Diena.lt

VYRIAUSYBĖ PRITARĖ VALSTYBINIŲ VAISTINIŲ STEIGIMUI LIGONINĖSE

  • 5

Vyriausybė trečiadienį pritarė pataisoms, kurios atvers kelią ligoninėse steigti valstybines vaistines, tačiau tam dar turės pritarti Seimas.

Konkurencijos taryba teigia, kad pataisomis siekiama įteisinti valstybių vaistinių tinklo sukūrimą, taip pat įžvelgia galimus interesų konfliktus, skaidrumo ir investavimo regione patrauklumo problemas bei korupcijos rizikas.

Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintame pranešime teigiama, kad pataisomis bus išplėstos ligoninių vaistinių funkcijos, o tai padės užtikrinti pacientų aprūpinimą pigiausiais vaistais.    

Šiuo metu ligoninės vaistinės neturi teisės vaistų parduoti bet kam, jos skirtos tik stacionariai besigydantiems ligoniams. Vaistus visiems žmonėms parduoda ligoninėse veikiančios privačios vaistinės. 

Lietuvos vaistinių asociacijos atstovė Dangutė Mikutienė prognozuoja, kad valstybinių vaistinių steigimas labiausiai smogs periferijoje dirbančioms nedidelėms vaistinėms.

Pasak D. Mikutienės, užuot atsisakiusi nebūdingų funkcijų, valstybė jas susikuria, nes valstybinės vaistinės būtų kuriamos išskirtinėmis rinkoje sąlygomis: patalpos, vaistų laikymo ir saugojimo įranga nekainuos, darbuotojai bus išlaikomi iš biudžeto.

Taip pat D. Mikutienė teigia, kad pataisos prieštarauja Konstitucijai dėl konkurencijos laisvės varžymo ir įtakos vaistinių sektoriui. 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

galetu ir valstybinius odontologu

kabinetus isteigti poloklinikose,dabar poliklinikose reikia moketi tiek kiek ir pas privacius odontologus klinikose.Betvarke moki PSD paslsugu nemokamu nera.

jonas

reikia valstybiniu o ne privaciu vaistiniu

Br

prasidės dabar farmacininkų klano priešinimasis ir visokie išvedžiojimai, dėl ko tai yra labai blogai...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS