Vyskupai: nerimas dėl pandemijos neturi „pavogti“ Velykų džiaugsmo ir ramybės | Diena.lt

VYSKUPAI: NERIMAS DĖL PANDEMIJOS NETURI „PAVOGTI“ VELYKŲ DŽIAUGSMO IR RAMYBĖS

  • 5

Nerimas ar nesaugumo jausmas kylantis dėl visą pasaulį apėmusios koronaviruso pandemijos neturi užgožti Velykų džiaugsmo ir ramybės, sveikindami su šventomis Velykomis pabrėžia Lietuvos vyskupai.

„Pandemija, apėmusi visą pasaulį, primena mums, kad mūsų fizinė egzistencija trapi, tačiau dužlus yra ir mūsų žmogiškas saugumas. Šiomis dienomis patiriame daug netikrumo, kuris slegia mūsų širdis. Tačiau visa tai neturi „pavogti“ mūsų džiaugsmo ir ramybės, tų brangių mūsų Prisikėlusio Viešpaties dovanų. Juk Kristus ne kartą savo mokinius guodė ir drąsino pasitikėti Juo, kuris yra istorijos ir pasaulio Viešpats“, – rašoma Katalikų bažnyčios vyskupų ganytojiškame laiške.

Šiais metais tikintieji Velykas švenčia neįprastai, karantino sąlygos, anot dvasininkų, verčia svarbiausią tikėjimo šventę išgyventi „tarsi slapčiomis.“

Pandemija, apėmusi visą pasaulį, primena mums, kad mūsų fizinė egzistencija trapi, tačiau dužlus yra ir mūsų žmogiškas saugumas.

Tikima, kad didžiulius išbandymus patiriantis pasaulis keisis į gera, priimdamas sunkumus kaip iššūkius ir galimybę atrasti tikėjimą.

„Krikščionio pašaukimas nešti į pasaulį ramybę ir Prisikėlusio Jėzaus paguodą. Mes, krikščionys, žinome, kad per Kryžių ateina Prisikėlimas. Tai Velykų slėpinys. Krikščioniškas tikėjimas parodo, jog kančia gali būti išganinga, nes net ir joje atsiskleidžia Dievo malonė. Juk neretai išgyvendamas trapumą žmogus atranda Dievą. Ir iš šio pasaulinės pandemijos išbandymo gali rastis be galo daug būdų, kaip Dievas prakalbins žmones. Tikime, kad į gera keisis mūsų pasaulis“, – rašoma vyskupų laiške.

Katalikų bažnyčios vadovai ragina vienytis maldoje šiomis ypatingomis dienomis, melstis už ligos paliestuosius ir kenčiančius netektį artimuosius.

„Ypač prisiminkime maldoje ir remkime mūsų medikus ir medicinos darbuotojus, civilinės valdžios atstovus, mūsų krašto policijos, kariuomenės pareigūnus bei visus, kurie aukojasi padėdami kitiems. Te šis ypatingas laikas kviečia mus permąstyti savo gyvenimo prasmę! Tebūna to vaisius naujai atrasta Velykų žinia: Kristaus žengimas per kančią ir mirtį į Prisikėlimą. Teguodžia mus Viešpats, kad ir po sunkiausių išbandymų mūsų laukia Velykos!“, – teigia Vyskupai.

Siekiant sumažinti koronaviruso plitimą, per Velykas gyventojai raginami likti namuose, šventinį savaitgalį ribojamas įvažiavimas į visus Lietuvos miestus ir miestelius.

Dalis Lietuvos bažnyčių parapijiečius Velykų pamaldose kviečia dalyvauti nuotoliniu būdu – jos tiesiogiai transliuojamos socialiniuose tinkluose.

Šalyje dėl koronaviruso grėsmės paskelbtas karantinas, jis pratęstas iki balandžio 27 dienos vidurnakčio.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

as

kur dabar dievas, sitiek zmoniu sienauja mirtis.baznicia sugeba tik per pamaldas leksre pasiust.o kaip reike padet zmonems kai struciai galvas sukisa.

deja, bet pavogė

atsargumas, baimė ir nežinia. Juk niekas, nei jaunas nei senas, nežinom sveiki esam ar nešiotojai. Dėl to gerbdami ir mylėdami savo artimuosius sėdim kiekvienas savo namuose saugodami juos. Ir šventė jau nebe ta kokia buvo dar prieš metus. Gražių jums šv. Velykų

...,sveiki! MIELIEJI,SVEIKI! SV.VELYKU RYTA...,

ramiai DZIUGIOS SVENTINES NUOTAIKOS linkiu JUMS VISIEMS...,su PAGARBA ir MEILE NUOSIRDZIAI JUSU... TASKAS
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS