Ž. Tomkus NATO oro pajėgų vado prašo asmeninės lyderystės stiprinant Baltijos šalių gynybą | Diena.lt

Ž. TOMKUS NATO ORO PAJĖGŲ VADO PRAŠO ASMENINĖS LYDERYSTĖS STIPRINANT BALTIJOS ŠALIŲ GYNYBĄ

  • 6

Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus ketvirtadienį susitiko su NATO karinių oro pajėgų vadavietės (angl. NATO AIRCOM) vadu generolu Jamesu H. Heckeriu (Džeimsu Hekeriu).

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vykusiame susitikime viceministras paprašė NATO karinių oro pajėgų vado asmeninės lyderystės, siekiant dažnesnio ir ambicingesnio oro gynybos priemonių – tiek naikintuvų, tiek antžeminių oro gynybos sistemų – dislokavimo ar realistiškų pratybų Lietuvoje ir regione, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Susitikime taip pat aptarti NATO viršūnių susitikimo Vilniuje rezultatai, grėsmės saugumui ir oro gynybos svarba regione.

Viceministras akcentavo, kad būtina sutelkti sąjungininkų pastangas NATO oro ir priešraketinės gynybos tolesniam stiprinimui.

„Sprendimas dėl NATO oro gynybos Rotacinio modelio yra priimtas laiku ir ypač reikalingas sėkmingam atgrasymui bei užtikrinant sklandų perėjimą iš NATO oro policijos misijos į oro gynybą. Dabar prioritetas – nedelsiant įgyvendinti NATO oro gynybos rotacinį modelį, pradedant nuo NATO Rytinės dalies“,  – sakė Ž. Tomkus.

Savo ruožtu NATO karinių oro pajėgų vadavietės vadas patikino, kad  Baltijos regiono oro gynybos situacija  jam yra gerai žinoma.

Anot jo, regioninių planų patvirtinimas Vilniuje vykusio NATO  viršūnių susitikimo metu yra didelis žingsnis į priekį, kuris įgalina ir realistiškas oro gynybos pratybas regione.

Dabar prioritetas – nedelsiant įgyvendinti NATO oro gynybos rotacinį modelį, pradedant nuo NATO Rytinės dalies.

Liepą vykusiame NATO viršūnių susitikime Baltijos šalių vadovai pasirašė deklaraciją dėl oro erdvės išplėtimo Aljanso veiklai.

Joje pažymima, kad NATO sąjungininkams yra suteikiama galimybė be apribojimų naudotis sujungtu Baltijos šalių oro erdvės bloku NATO atgrasymo, sustiprinto budrumo ir didelio masto mokymų veiklai.

Baltijos šalims siekiant, kad NATO sustiprintų oro gynybos pajėgumus regione ir pereitų nuo beveik 20 metų trunkančios NATO oro policijos į oro gynybos misiją, Aljanso gynybos ministrai birželio viduryje sutarė dėl rotacinio oro gynybos modelio. 

GALERIJA

  • Ž. Tomkus NATO oro pajėgų vado prašo asmeninės lyderystės stiprinant Baltijos šalių gynybą
  • Ž. Tomkus NATO oro pajėgų vado prašo asmeninės lyderystės stiprinant Baltijos šalių gynybą
KAM nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

filosofui

Atsakau :visi valdžios atstovai bėgdami su čemodanais link sienos, praneštų kad dabar jau šalį ginti privalo visi Lietuvos pilieičiai :D)

Petrutis tam anonimui

Ne NATO apšaudė Pskovo aerouostą, patiklus rusų žinių sekėjau. Ukraina iš Belarusijos teritorijos nusiuntė dronus i Pskovą sunaikint Ilijušin karinius orlaivius. Civiliai nenukentėjof

filosofas

o jeigu is Kenigsbergo ir is By netiketai atskrenda po 20 raketu ir uz 10 min po tiek pat naikintu ,zinoma raketos zino kur randasi rimti taikiniai. tai kaip gintusi po tokio smugio Lietuvos kariuomene ?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS