Žurnalistai toliau siekia gauti Vyriausybės pasitarimo garso įrašą | Diena.lt

ŽURNALISTAI TOLIAU SIEKIA GAUTI VYRIAUSYBĖS PASITARIMO GARSO ĮRAŠĄ

Žurnalistai teisme toliau siekia gauti Vyriausybės pasitarimo garso įrašą – penktadienį Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui apskųstas nepalankus žemesnės instancijos teismo sprendimas.

„Taip, skundas pateiktas teismui. Klientai nesutinka su žemesnės instancijos sprendimu dėl to, kad teisę sužinoti, ką sprendžia valstybės institucija ir gauti informaciją apie jos veiklą, visuomenė turi“, – BNS sakė žiniasklaidai atstovaujantis advokatas Kęstutis Švirinas.

Lietuvos žurnalistų sąjunga ir kelių redakcijų žurnalistai prašo teismo įpareigoti Vyriausybę atkurti ir pateikti garso įrašą iš praėjusių metų spalio 3 dienos pasitarimo, kai svarstytos įstatymo pataisos dėl galimybės neatlygintinai naudotis registrų duomenimis.

Žurnalistai nesutinka su Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimu, kad pasitarimo protokolas yra pakankama informacija visuomenei, nes pasitarimai atspindi tik preliminarias politikų pozicijas.

„Mūsų manymu, to nepakanka, nes protokole visiškai nėra parašyta, kas buvo analizuojama, kokie pasisakymai, kokios pozicijos buvo išdėstytos“ – tvirtino advokatas.

Anot jo, sprendimą apskundę žurnalistai laikosi pozicijos, jog informacijos teikimas gali būti ribojamas tik esant konkretiems, įstatyme numatytiems pagrindams, t. y. jei kalbama apie valstybės saugumo, privataus asmens duomenų klausimus. Šių klausimų Vyriausybės pasitarime nebuvo.

Po kilusio ginčo su žurnalistais Vyriausybė inicijavo įstatymų pakeitimus, kur numatyta, kad Ministrų kabineto pasitarimai yra vieši. Jie įsigaliojo nuo sausio.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

Toks žurnaliūgų atkaklumas reiškia TIK viena: jie tą įrašą turi, BET - jis gautas neteisėtomis priemonėmis ir nėra kaip jo panaudot savo 'kurmiui' nepakenkus.

...

Ir seip 100% reiketu visus tu ''radioshow'istu'' pasiposedziavimus,pasipezejimus kokioj nors LRS.lt talpinti. Medziagytes iki Zero666 butu. Tuo paciu pilieciai galetu ''in your face'' pamatyti kokie glezni tie tautos ziedeliai.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS