Žvalgybos pareigūnams leista naudoti ne tik ginklus, bet ir specialiąsias priemones | Diena.lt

ŽVALGYBOS PAREIGŪNAMS LEISTA NAUDOTI NE TIK GINKLUS, BET IR SPECIALIĄSIAS PRIEMONES

  • 7

Kilus būtinybei žvalgybos pareigūnai galės naudoti ne tik ginklus, bet specialiąsias prievartos priemones.

Šią savaitę Seimas priėmė atitinkamas įstatymo pataisas, 98 parlamentarams balsavus už, niekas nebuvo prieš ir nesusilaikė.

Numatyta, kad žvalgybos pareigūnas turi teisę panaudoti prievartą tik tarnybinio būtinumo atvejais ir tik tiek, kiek to reikia tarnybinėms pareigoms įvykdyti.

„Žvalgybos pareigūnas naudoti prievartą privalo adekvačiai esamoms aplinkybėms ir proporcingai esamam pavojui, atsižvelgdamas į konkrečią situaciją, teisės pažeidimo pobūdį, intensyvumą ir individualias pažeidėjo savybes. Fizinė prievarta naudojama tik tada, kai psichinė prievarta buvo neveiksminga arba kai bet koks delsimas kelia pavojų žvalgybos pareigūno ar kito asmens gyvybei ar sveikatai“, – nurodoma įstatyme.

Pagal priimtas pataisas, prievartos priemones leidžiama naudoti, kai reikia apsaugoti savo ar kitų žmonių gyvybę, sveikatą, kai būtina sulaikyti asmenį, atremti pasikėsinimą į žvalgybos institucijų statinius, turtą, kai reikia patekti į teritorijas, patalpas ar transporto priemones, kur slepiasi įtariamieji, taip pat stabdant transporto priemonę.

Be to, nustatyta, kad nesant neišvengiamo pavojaus žvalgybos pareigūnų ar kitų asmenų gyvybei ar sveikatai fizinę prievartą naudoti draudžiama prieš neįgaliuosius, nėščiąsias, nepilnamečius. Šaunamąjį ginklą uždrausta naudoti žmonių susibūrimo vietose, patalpose, kur yra sprogmenų, degių medžiagų, jeigu nekyla neišvengiamas pavojus žmonių gyvybei, sveikatai.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

...

Tame 'lopšy' tik išsitrauk ginklą prie pareigūno - rėčiu pavirsi.

o kur isgirtoji vakaru demokratija

lygybe,zodzio laisve , kas leis ysigyt visiems lietuvos pilieciams ginkla [suvienodins teisinius iststymus tiek paprastam pilieciuj ,tiek pareigunuj] norint kaip norrs atsigint nuo ginkluotu ,,,,zvalgybininku,,, ?? pav amerikoj demokratijos lopsy , gali ginkla turret tiek policajus ,tiek ir paprastas pilietis , ir turi pilna teise gintis nuo bandiugu ar nuo a lia ,,,zvalgybininku,,,,

KGBesniku Hunta

pereina prie totalines policines diktaturos ... kartoja smetonos suagumieciu klaidas ,ateitis --bunkeryje po pernyksciais lapais ,kuriant dainas ,,kaip as tevyne lietuva gyniau nuo lietuviu,,,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS