Vydūno mokyklos sunaikinimo kaina – 1,5 mln. litų | Diena.lt

VYDŪNO MOKYKLOS SUNAIKINIMO KAINA – 1,5 MLN. LITŲ

Uostamiesčio politikai nusprendė, jog reikia kuo greičiau nugriauti ištuštėjusį Vydūno vidurinės mokyklos pastatą, kad jame neįsikurtų benamiai.

Šiems darbams bus negailima ir maždaug pusantro milijono litų.

Ketvirtadienį posėdžiavusios Klaipėdos miesto tarybos kolegijos buvo paprašyta apsispręsti, kaip toliau elgtis su Vydūno vidurinės mokyklos pastatu. Vienas variantas – jį nugriauti miesto biudžeto lėšomis, o kitas – pastatą privatizuoti, sykiu išnuomojant jam priskirtą žemės sklypą, tačiau privatizavimo sąlygose numatyti, per kiek laiko pirkėjas statinį turi nugriauti.

Tai, jog senamiestyje, Daržų g. 18 esantis pastatas turi būti nugriautas yra numatyta dar 2003 metais patvirtintame sklypo detaliajame plane. Juo taip pat pakeista ir žemės paskirtis – iš visuomeninės į komercinę. Tai reiškia, kad šiame sklype galima statyti pastatus, kuriuose būtų vykdoma komercinė veikla, tačiau kiti statinių aukštai gali būti ir gyvenamieji.

Žemė senamiestyje gali būti tik išnuomota ir maksimaliai 99 metams. Jei savivaldybė pati nugriautų Vydūno vidurinę mokyklą, ji žemę gali išnuomoti aukcione ir tikėtis geros kainos.

Jei pastatas būtų privatizuojamas, pirkėjas turėtų jį nugriauti, tačiau jam pirmumo teise būtų išnuomojama žemė aplink statinį, todėl tikėtina, kad nuomos mokesčių į miesto biudžetą patektų mažiau nei žemę išnuomojant aukcione.

Miesto tarybos kolegijos narių nuomonės, kas turėtų nugriauti Vydūno mokyklos pastatą išsiskyrė. Kai kurie suabejojo, ar savivaldybei verta prisiimti tokią naštą, nes preliminariai skaičiuojama, kad nugriauti pastatą gali kainuoti apie 1,4 mln. litų.

„Pastatas yra didelis, kietų konstrukcijų, po juo yra požeminė slėptuvė. Tai ne kokia lūšnelė, todėl ir jo išmontavimas nėra pigus“, - tvirtino Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Vis dėlto dauguma kolegijos narių pasisakė už tai, kad pastatas būtų nugriautas miesto biudžeto lėšomis. Taip esą bus greičiau sutvarkyta teritorija ir, anot Klaipėdos mero pavaduotojo, buvusi mokykla netams dar viena benamių prieglauda.

Kolegijoje pasigirdo ir alternatyvus pasiūlymas. Politikas A.Barbšys ragino pagalvoti apie tai, kaip pastato nesunaikinti, jį rekonstruoti ir jame įkurti bendruomenės namus.

Tačiau toks pasiūlymas kolegijoje svarstytas nebuvo. Jis esą dar gali būti pateiktas miesto taryboje ir jos posėdžio metu diskutuojama.

Miesto taryba ir turės tarti galutinį žodį, ar griauti Vydūno vidurinės mokyklos pastatą, o jei griauti, tai iš miesto biudžeto lėšų ar jį privatizuoti, kad statinį su žemė sulygintų jo pirkėjas.

Gairės: vydūno mokykla
Rašyti komentarą
Komentarai (14)

Naglis Puteikis

Gaila, kad valdančios koalicijos Klaipėdoje prioritetai yra tokie: 1. atlaisvinti pelningus sklypus miesto centre kažkodėl už mokesčių mokėtojų pinigus nugriaunant dar vartojimui tinkamas bibliotekas ir mokyklas, 2. savivaldybei priklausančių griuvėsių, ypač turistus "džiuginančių" Kruiziniame terminale, nei griauti, nei tvarkyti, 3. centre esančių vaiduoklių savininkų neliesti, į policiją dėl jų nesikreipti, baudų jiems neskirti: O vis dėlto, gal pirmiausia reikėtų nugriauti savivaldybei priklausančius silikatinius baisuoklius pakeliui į Kruizinį terminalą nuo Sukilėlių -Pilies gatvės pusės? Po to prispausti griuvėsių, esančių senamiestyje ir mieto centre savininkus, kad užkonservuotų savo baisuoklius. Tačiau savivaldybės prioritetai kitaip sudėlioti: pirmiausia lieka tie nenugriauti pakeliui į Kruizinį - toliau šiurpinsim turistus. Antra - kažkodėl užsidegė būtinai nugriauti už valdiškus pinigus (už milijoną) buv.Vydūno mokyklą senamiestyje - juk ten tik vienoje vietoje bėga per stogą - suremontuokim tą kampą ir atiduokim nevyriausybinėms organizacijoms - dar 100 metų stovės. Kažkodėl pamirštami griuvėsiai miesto centre ir visas dėmesys ir pinigai smulkmenoms - sandėliukams, kurie niekam netrukdo ir jei nuvirs, tai jie per maži, kad ką sužalotų, plius žmonės malkas laiko. Gal sklypų prichvatizacijai nebeužtenka, kad reikia tuos mikroskopinius sandėliukus nugriauti? O kodėl neparduodam nusigriovimui - neteks samdyti firmų už mokesčių mokėtojų pinigus. Ir dar keista skaityti virkavimus, kad neranda griuvėsių savininkų. Kelių nerado šią savaitę ir jau ašaros. O kur kiti keliasdešimt? Policija randa beveik visus - tik raštą parašykit, juk viena iš policijos funkcijų, įrašytų jos įstatyme - būtent tokių pažeidėjų atvesdinimas. Per mano praktiką iš kelių dešimčių tik dviejų nerado, ir tai tik kol kas, nes abu užsienyje, o kurie buvo Lietuvoje - visus atrado. Tai kodėl savivaldybė nesurašo protokolų visiems 80-iai griuvėsių savininkų ir nesikreipia dėl jų atvesdinimo į policiją? Gal nenori, nes beveik kiekvieno griuvėsio savininkas - valdžios žmonių draugas, pažįstamas, verslo partneris? Ir dar - įstatymai leidžia skiri baudas už pastatų nepriežiūrą, teršimą ir pan. labai daugeliui institucijų, įskaitant savivaldybę, statybų inspekciją, aplinkosaugininkus ir tai daryt kas kelios savaitės. Siūliau savivaldybei sudaryti komisiją iš tokių institucijų ir rašyt baudas kas dvi savaites, baudos kiekvienos iš jų - po kelis tūkstančius Lt. Jokių teismų laukti nereikia, jei savininkas nereaguoja į nurodymą susitvarkyti - galės po to tas baudas visas ir skųsti po vieną kas savaitę. jam tada advokato paslaugos bus per brangios - pigiau pastatą sutvarkyti.

Naglis Puteikis

Bando nevarinės būklės mokyklą nugriauti už mūsų pinigus ir perleisti Simonavičiūtės-Taraškevičiaus draugams. Mane užmuša tas faktas, kad tokiai prichvatizacijai pritaria ...Grubliauskas-Kongas, kuris pats ten mokėsi. Gal čia buvo liberalių partijų koalicijos sąlyga, kurią kėlė Taraškevičius, kitaip tokio absurdo negaliu paaiškinti.

Naglis Puteikis

to 6. Puteikis - dviveidis 2011 08 11 16:45 "Jis viena ranka gina senamiestį, paveldą, o kita ranka neleidžia pašalinti senamiesčiui visiškai netinkančio stalinino pastato. Matyt, nori, kad jo chebra šį pastatą prichvatizuotų." N.P.: Stalino laikų pastatai senamiesčio vaizdo negadina, nes jie nerėkiantys, nekontrastuojantys. Statė juos vokiečių belaisviai - taigi statė gerai. Žymi jų dalis pastatyta pagal vokiečių architektų brėžinius, vietoj reicho simbolikos įkompuonuojant sovietinę simboliką. Reicho 1940-1944 architektūra - to laiko modernas, žr. Liepų gatvės gyvenam.namus ir pokario laikų jų klonus. Jei kam nepatinka ta architektūra - prašom perstatyti - savivaldybė atrado savo biudžete 1,5 mln.Lt buv.Vydūno mokyklos pastato nugriovimui, taigi galima už juos tikrai gerai perdaryti buvusią mokyklą ir pritaikyti nevyriausybinių, jaunimo organizacijų, jaunimo būrelių , senjorų chorų ir pan. reikmėms. Jei galvojate, kad nugriovus mokyklą toje vietoje iškils senamiesčio stiliaus pastatai, tai klystate. Nes jei senamiestyje statomo nauki pastatai, tai stengiamasi juos pastatyti kuo baisensius. Tiesa, yra keletas išimčių, pvz. Frydrycho pasažas ir Daržų gatvės gyv.pstatai. O šiaip per pastaruosius 10 metų Nuolatinė statybų komisija NUOŠIRDŽIAI stengėsi prastumti valdžios draugams kuo baisuokliškesnius betono-stiklo kuboidus, pvz. architekto Kančo juodai-rudas monstroidas prie Memelio restorano Žvejų gatvėje. Naujamiestyje - ne ką geriau, vien ko vertas šedevras Manto namai ir pan. Todėl nesitikėkime nieko gero iš tų valdžios draugų, kuri gviešiasi prichvatizuoti Vydųno mokyklą ir jos sklypą. Nes valždio darugų tikslas - maksimalus pelnas, o jį galima gauti iš kuo didesnio kvadrratinių metrų skaičiaus. Taigi mūsų laukia stiklo-betono bokštai. Tai gal negriaukim Vydūno mokyklos? Arba truputį perstatykim (stogą suremontuokim, fasadą padailinkim) už 0,5 mln.ir perduokim visuomenei naudotis. O sutaupytą nuo griovimo 1 mln. Lt nukreipkim ten, kur labiau reikia, pvz. viso miesto ar jo centro šaligatvių platinimui, jų dangos gerinimui, dviračių takų tvarkymui, želdinių miesto centre gausinimui,o ne mokyklų griovimui.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS