"Carrera Cup Scandinavia“ finišo tiesėje Pereiti į pagrindinį turinį

"Carrera Cup Scandinavia“ finišo tiesėje

2009-09-15 21:59
"Carrera Cup Scandinavia“ finišo tiesėje
"Carrera Cup Scandinavia“ finišo tiesėje / Juta Racing nuotr.

Savaitgalį Švedijoje Knutstorp trasoje vyko septintasis „Carrera Cup Scandinavia“ čempionato etapas. Iki šio serialo pabaigos likos vienerioms lenktynėms abu sportininkai iš Lietuvos - Jonas Gelžinis ir Tautvydas Barštys - uždirbo įskaitinių taškų ir sustiprino savo pozicijas.

„Juta Racing“ komandos vadovas Audrius Gelžinis, komentuodamas pastarąjį pasirodymą pripažino, kad mūsiškiams vis dar nesiseka įminti kvalifikacinių lenktynių mįslės.

„Šio čempionato lyderiai kvalifikacinių lenktynių metu paprastai sugeba pralėkti vieną ratą maždaug sekunde greičiau, nei po to važiuoti finale, net jei jiems niekas netrukdo. Akivaizdu, kad švedai automobilį sureguliuoja sprinteriškam tempui, tačiau negali su tokia mašina įveikti visos distancijos. Ką ir kaip inžinieriai keičia - važiuoklės geometriją, slėgį padangose ar pan. - kol kas galima tik spėlioti“, - sakė A.Gelžinis.

„Juta Racing“ komandos vadovo teigimu, ši aplinkybė būna ypač svarbi trasose, kur lenkimo galimybės yra itin ribotos. Kadangi J.Gelžinis šįkart nuo kvalifikacijos lyderio praėjusių metų čempiono Jocke Mangso atsiliko puse sekundės, startuoti teko tik iš 8 pozicijos. Nepaisant to, per 24 pirmojo finalo ratus jam pavyko pakilti į 5-ąją vietą.

Antrąją lenktynių dieną Jonas startavo iš 4-osios pozicijos, kurią sėkmingai apgynė nuo vieno šiųmetinio favoritų Carlle Lindholmo (iki šio savaitgalio jis buvo „Carrera Cup Scandinavia“ lyderis). Per savaitgalį uždirbęs 42 taškus J.Gelžinis sustiprino savo pozicijas bendroje čempionato įskaitoje. Iki pirmenybių pabaigos likus vienerioms lenktynėms su 229 taškais jis užima 5-ąją vietą.

Didžiausias antrojo „Juta Racing“ komandos nario T.Barščio laimėjimas - beveik 2 sekundėm didesnis tempas kiekviename rate, nei pavykdavo pasiekti pernai. Tai tikrai labai solidi pažanga, tačiau kiti „Carrera Cup Scandinavia“ startuojantys žiedinių lenktynių mėgėjai per metus taip pat sugebėjo pagreitėti, todėl T.Barščio rezultatai bendroje įskaitoje tebėra palyginti kuklūs. Kol kas kaunietis užima 20-ąją vietą bendroje įskaitoje tarp 33 čempionate dalyvaujančių sportininkų.

Pastarosiose lenktynėse pirmajame finale po kontakto su varžovu T.Barštys privalėjo užsukti į techninio aptarnavimo zoną ir pasikeisti pažeistą ratą, todėl finišavo 17-as. Antrąją dieną jis sugebėjo pakilti į 13-ąją vietą, tačiau paskutiniajame rate pats padarė klaidelę, kuria pasinaudoję švedai nustūmė T.Barštį į 18-ąją poziciją.

Knutstorp trasoje geriausiai abi dienas sekėsi tituluotajam J.Mangsui (321 taškas). Laimėjęs abu finalus jis išsiveržė į pirmąją bendros įskaitos vietą. Antroje pozicijoje esančio Tony Rickardssono sąskaitoje 295 taškai, o trečias - C.Lindholmas su 289 taškais.

Paskutinės šio sezono „Carrera Cup Scandinavia“ lenktynės vyks Mantorp Park trasoje rugsėjo 25-26 dienomis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra