R.Adomavičius vietoj nacionalinio stadiono regi olimpinį baseiną Pereiti į pagrindinį turinį

R.Adomavičius vietoj nacionalinio stadiono regi olimpinį baseiną

2012-08-11 02:09
R.Adomavičius vietoj nacionalinio stadiono regi olimpinį baseiną
R.Adomavičius vietoj nacionalinio stadiono regi olimpinį baseiną / Shutterstock nuotr.

Per Rūtos Meilutytės sutiktuves pažadais apie greitai atsirasiantį baseiną pasižarstęs vicemeras Romas Adomavičius jau sugalvojo ir kur plaukikai galėtų įsikurti.

Idėja kol kas verčia kraipyti galvas, mat vieta baseinui numatyta vietoj Nacionalinio stadiono griaučių.

Žodžių nesigina

Trečiadienio vakaro Vilniaus rotušės aikštėje olimpinę plaukimo čempionę Rūtą Meilutytę sveikindamas sostinės vicemeras R.Adomavičius renginio vedėjui Jonui Radzevičiui turėjo atsakyti į klausimus apie baseinus ir jų būklę.

Klausiamas, ar bus pasirūpinta, kad plaukikai turėtų gerą treniruočių vietą, R.Adomavičius, žinoma, negalėjo atsakyti: „ne, nieko nedarysime“.

Po puikaus pasirodymo Londono olimpiadoje R.Meilutytė jau ne viename interviu kalbėjo apie sąlygų plaukikams treniruotis Lietuvoje trūkumą. R.Adomavičius sportininkės sutikimo šventėje pažadėjo, kad bus pasirūpinta situacijos gerinimu – esą greitai Vilniuje iškils modernus baseinas, kuriame galėtų treniruotis plaukikai.

Kitą rytą po ceremonijos R.Adomavičius tikino neatsižadantis savo žodžių. „Taip pasakiau renginio vedėjo pagautas, bet laikausi savo nuomonės. Kitas dalykas, kaip kas supranta žodį „greitai“, – sakė miesto savivaldybės tarybos narys.

Prabilo apie investuotojus

Pasak R.Adomavičiaus, 2009 m. pabaigoje Vyriausybės siūlymu pradėta nagrinėti galimybių studija, kaip galima būtų užbaigti Nacionalinio stadiono statybas pritraukiant privačius investuotojus.

„Tai, kas yra dabar, yra beprotybė. Įdėjome 120 mln. litų, konstrukcijos nebaigtos betonuoti, visa tai rūdija. Reikia surasti dešimt milijonų litų, nes negalime baigti betonuoti konstrukcijų, kurios bet kokiu atveju būtų panaudotos. Dabar paimti, visa tai nugriauti ir ieškoti naujos vietos? Būtent jame viena projektavimo kompanija, nenoriu aš jos dabar įvardyti, pasakė labai aiškiai: čia turėtų atsirasti rimtas baseinas, ten turėtų būti dar daugelis dalykų. Visus metus eksploatuojant tokį kompleksą, jis galėtų pats save išlaikyti. Tas yra labai svarbu, nes nereikėtų jo kasmet finansuoti ar padenginėti nuostolių“, – pasakojo R.Adomavičius.

Ar tai ne utopija? Vicemero teigimu, tokia studija yra atlikta ir pateikta Vyriausybei. Toliau studija taip ir nenukeliavo, prasidėjo diskusijos.

„Buvo pateikti ir modeliai, kaip tai galėtų būti įgyvendinta. Tačiau visi vartoja sąvoką „stadionas“, o ji čia tikrai netinka. Galima panaudoti senas konstrukcijas, šiek tiek pakeisti, įvesti naujus elementus. Žinoma, visa tai būtų daroma bendradarbiaujant su projekto autoriumi architektu Algimantu Nasvyčiu, jis su šiomis idėjomis sutinka", - dėstė vicemeras.

Tik asmeninė nuomonė

„Vilnius šiuo metu yra vienintelis iš padorių europietiškų miestų, kuris neturi tarptautinius reikalavimus atitinkančio plaukimo baseino, kuriame galima būtų rengti aukšto lygio varžybas“, – miesto bėdą įvardijo R.Adomavičius.

Vicemero teigimu, sunku įvertinti, kaip toli nuo šių standartų yra Lazdynų baseinas, bet tokios būklės, kokios jis ir jo pastatas yra dabar, tikrai negali būti tarptautinio lygio varžybų vieta.

R.Adomavičius akcentavo, kad visos idėjos, kurias jis siūlo moderniam baseinui įrengti, yra jos asmeninė nuomonė, o ne savivaldybės pozicija.

„Tame nėra mero, nėra savivaldybės, – yra merą pavaduojantis R.Adomavičius, kuris taip mano“, – aiškino Vilniaus vicemeras ir papasakojo apie savo idėjas dėl minėto ateities baseino.

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentė Ilona Zuozienė

Visuomet tų kalbų ir pažadų būdavo, ne tik dabar. 33 savivaldybės iš 60-ies išvis neturi baseinų. Be abejonės, geresnės sąlygos yra didžiuosiuose miestuose, kur veikia plaukimo mokyklos ir dirba specialistai. Vis tik džiaugiamės, kad pastaraisiais meti ir mažesniuose miestuose pradėti statyti baseinai.

Naujas baseinas pastatytas Šakiuose, Ignalinoje. Kaune rekonstruojamas „Girstučio“ baseinas. Liūdniausia padėtis yra Vilniuje. Kažkada buvęs moderniausias Lazdynų baseinas dabar yra apgailėtinos būklės, nerenovuotas. Gyvenamuosiuose rajonuose, kuriuose prie mokyklų turėtų būti baseinai, jų nėra.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro baseine, pradėjus formuoti grupes, jos užpildomos per kelias valandas, ir daugelio poreikis lieka nepatenkintas. Lazdynų baseino renovavimo projekto matėm, berods, tris variantus. Tačiau viskas ir baigiasi studijų parašymu. Dėl to sunku tikėtis, kad šalia Nacionalinio stadiono, kurio ir paties nėra, kas nors bus padaryta.

Rimta paraiška dėl baseino statymo svarstyta Klaipėdos savivaldybėje. Klaipėdoje šiemet renovuotas 25 metrų baseiną, dar vienas yra atiduotas privačiam sektoriui. Jeigu dar atsirastų ir 50-ies metrų baseinas, būtų labai gerai.

Tiesa, vasarą neveikia nei vienas baseinas. Kas iš to, kad jų yra, bet vasaros metu plaukikai neturi, kur treniruotis? Sportininkai priversti važiuoti į užsienį, kur baseinai veikia visus metus. Neturime nacionalinio plaukimo centro, kur būtų sudarytos sąlygos kryptingai ir mokytis, ir treniruotis aukščiau lygio sportininkams.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra