Ar pirksite lavono grąžtą? | Diena.lt

AR PIRKSITE LAVONO GRĄŽTĄ?

  • 9

Niekados gyvenime negalvojau, kad Rusija gali sukelti karą, būti agresorė, įvesti į svetimą valstybę tankus ir demoralizuotų žudikų dalinius.

Dar labiau nebūčiau patikėjęs, kad Rusijos Federacija gali tapti fašistine valstybe, kurioje įsivyrautų nacistinio militarizmo ideologija.

Visada buvau už Rusiją ir rusus, tarp kurių turiu daug pažįstamų – puikių, nuoširdžių žmonių, juos labai gerbiu ir vertinu. Jie turi puikų humoro jausmą, yra išsilavinę, protingi žmonės, mokantys daug sklandžiau už lietuvius reikšti savo mintis. Mums, lietuviams, šiuo atžvilgiu tik akis slėpti, nes rusai šneka kaip iš rašto, kol dažnas iš mūsų paprasčiausiai mykia.

O kaip kai kurie rusai moka kalbėti lietuviškai? Tiesiog klausai ir stebiesi, kaip jie taip galėjo puikiai išmokti, tiesiog neįtikima – be jokių klaidų, taisyklingai, net be akcento. Rusai tikrai turi Dievo dovaną.

Tačiau kas atsitiko Rusijai? Niekaip galvoje netelpa, kodėl, kai tik Vladimiras Putinas pradėjo šitą kruviną karą, ėmė kilti prezidentiniai reitingai? Kodėl 70 proc. rusų pritaria žudikiškai invazijai į Ukrainą?

Gal čia ne visuomenės apklausos, o kokios nors falsifikacijos?

Tačiau kodėl tada patys nuo pavasarinio šaukimo į Dubajų pabėgę Rusijos piliečiai vis tiek yra įsitikinę, kad Ukrainą reikėjo užpulti? Čia tai visai paradoksas: patys sprunka nuo šaukimo į kariuomenę ir patys aiškina, kad vis tiek šitas karas būtinas.

Kas darosi tą baisų ir nežmonišką Didįjį tėvynės karą išgyvenusiai Rusijos visuomenei, rusų tautai? Viešpatie brangus, kas ten atsitiko, kad jie pradėjo gyventi ne tik be logikos, bet ir to paties karo sudievinimo nuotaikomis?

Tarybiniais laikais niekas negalėjo net baisiausiame sapne įtarti, kad žmogus, išėjęs į gatvę su Gegužės 1-osios šventėms įprastu plakatu "Mes už taiką!", bus suimtas ir nuteistas 15 metų kalėjimo. Kad mergaitė, Maskvos centre uždainavusi "Te visad šviečia saulė" – beveik antrąjį Tarybų Sąjungos himną – gali būti suimama milicijos (policijos) ir išvežama į skyrių bausmei.

Juk visa plačioji TSRS visada didžiavosi, kad ji yra pagrindinė pasaulio taikos saugotoja. Kiek dainų skurta apie taiką, kiek demonstracijų už ją vyko, kiek taikos balandžių paleista per pionierių ir komjaunuolių akcijas.

Dabar visa tai velniop? Keičiasi partinė linija? Kur Genadijus Ziuganovas su savo komunistų partija?

Tačiau pats baisiausias reiškinys – visiškas Rusijos piliečių nužmogėjimas. Štai feisbuke dabar dalijamasi vienos moters, Tverės gyventojos, įkeltu skelbimu: "Parduosiu "Metabo" rinkinį už 2,4 tūkst. rublių, firminis, puikios būklės, vyras parvežė iš specoperacijos Ukrainoje." Nurodytas ir telefono numeris, tik susisiekti prašoma per programėlę.

Iš kur tos moters vyras gavo tą Vokietijos gamintojo elektrinį grąžtą, už kurį dabar nori 27 eurų? Na, spėkite. Variantų nedaug. Arba Ukrainoje apiplėšė ūkinių prekių parduotuvę, arba atėmė atėjęs į kurio nors ukrainiečio namus, arba tiesiog nušovė ir išplėšė lavonui iš rankų. Gal dar kraujas nenudžiūvo ant grąžto dėžutės.

Kaip tai bobai ne gėda šitaip daryti? Ji gi yra karo nusikaltimo bendrininkė, kurią reikia nuteisti ir pasodinti į kalėjimą.

Klaikiausia, kad ji net nesupranta, kas negerai. Kad tai yra siaubinga. Kad tai yra visiškas nužmogėjimas. Kad taip elgtis gali tik visiška aborto atlieka.

Kas pasidarė, kad Levo Tolstojaus, Fiodoro Dostojevskio, Piotro Čaikovskio, Fiodoro Šaliapino, Iljos Repino tėvynainiai šitaip išsigimė?

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Darius

Vafliuotom spuoguotom lūpom Marius - tai taip šiuolaikiška. Be abejo, natūralu. Natürlich, ja.

Marius

Snarglėtas utelėtas burliokas,tai taip natūralu ..

Jo

Gimti kacapu,tai jau nuosprendis....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS