Ar sulauksime tokio įstatymo? | Diena.lt

AR SULAUKSIME TOKIO ĮSTATYMO?

Norėčiau pasidalinti mintimis iš savo gyvenimo patirties. Jau daug metų jaučiame, kad Klaipėdos oro kokybė nėra gera.

Gyvenu netoli vieno prekybos centro. Vasarą, kol nueinu iki parduotuvės, akys – lyg pilnos smėlio. Vakarais dažnai net negaliu atidaryti lango.

Einu taku, vedančiu į prekybos centrą, o ten mašinų galai sustatyti iš abiejų pusių, tad einant pro šalį gaunu gerą dozę nuodingų išmetimo vamzdžių medžiagų.

O kiek žmonių serga širdies ir kvėpavimo takų ligomis? Juk ir literatūroje rašoma, kad mažos dalelės patenka į žmogaus organizmą ir išlieka. Baisu.

Kyla klausimas, kokio išsilavinimo yra vairavimo mokyklų instruktoriai, jei pradedančiuosius vairuoti moko, kad mašinos galą reikia statyti ant šaligatvio?

Ypač šaltesniu metų laiku prasideda birbinimas ir dūmų leidimas link langų arba dar gražiau – įjungia mašinos variklį, o automobilio savininkas išeina namo galbūt papusryčiauti.

Esu mačiusi vieną atvejį, kai savininkas grįžo po 40 minučių. Mašinos variklis visą tą laiką birbė.

Ir pabandyk, žmogau, išsivėdinti kambarį. Viena mašina iš kiemo išvažiuoja, kita įvažiuoja, ir būtinai į langus atsuka mašinos galą.

Turime gydytojų, išrinktų į Seimą. Nejaugi jie neseka žmonių sergamumo rodiklių?

Rašoma, kad nuo širdies ligų Lietuvoje miršta daugiausia žmonių Europoje.

Klaipėdoje yra ir nuosavų namų. Kodėl jų neprijungus prie centrinio šildymo? Iš jų kaminų irgi kyla dūmai į mūsų miestą, draikosi, priklausomai, iš kurios pusės papūs vėjas.

Mane stebina, tiesiog iki ašarų stulbina, kad mašinų galus į gyventojų langus stato mokytojai, gydytojai, policininkai, kurie kažkada buvo labai gerbtinos profesijos žmonės. Tačiau ne šiandien.

Jie daro, nes jiems taip gerai, o į kitus dėmesio nekreipia.

Taigi, ar yra Lietuvoje protas, kuris palengvintų bent šiuo požiūriu klaipėdiečių gyvenimą? Koks įstatymas turėtų būti įvestas ir kieno priimtas, ir ar mes jo sulauksime?

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

ttt

vairuotojai taip mašinų nestatytų jei būtų pakankamai parkavimo aikštelių. Bet tai valdžios sprendimai. O ji moka tik baudas išrašyti ir šaipytis.

xxl

Automobili stato galu i borteli del keliu priezsciu : 1) Tai lengviau isvaziuoti , ypac kaip aikstele pilna masinu , 2) saugant zema automobilio bamperi .

SUSIJUSIOS NAUJIENOS