Ar vaikai iš šeimos tikrai paimti teisėtai? | Diena.lt

AR VAIKAI IŠ ŠEIMOS TIKRAI PAIMTI TEISĖTAI?

Jau kurį laiką šalyje netyla diskusijos dėl kauniečių šeimos, iš kurios dėl mamos pliaukštelėjimo sūnui paimti vaikai. Jaudinančią istoriją stebi tautiečiai, politikai, žinomi visuomenės veikėjai. Vieni vaikui sudavusią mamą puolė smerkti, kiti priešingai – mano, jog vaikų teisių specialistai persistengė, esą beržinės košės nepaklusniems vaikams paragauti būtina.

Irutė:

– Situacijos iš arti nemačiau, todėl vertinti ją labai sudėtinga. Esu nusistačiusi prieš smurtą, tačiau kartais, norint suvaldyti situaciją, kitaip neįmanoma. Mačiau, kaip drausmindama nuolat į gatvę besiveržiantį bėgti vaiką mama beržine šakele pliaukštelėjo jam per užpakalį. Nors prieš tai su vaiku buvo kalbėta ne kartą, padėjo tik ši priemonė. Šiais laikais vaikų teisės yra iškeltos aukščiau mokytojų, tėvų teisių. Mokyklose trūksta švietimo, bendravimo su vaikais, vertybės sparčiai keičiasi. Dauguma vaikų siekia pasipuikuoti naujais telefonais, kelionėmis. Kiekvienoje mokykloje turėtų būti teikiamos psichologo konsultacijos tėvams ir vaikams.

Laimonas:

– Pliaukštelėjimas per užpakalį nėra nusikaltimas, už kurį iš šeimos reikėtų paimti vaikus. Juolab kad po savaitės mažyliai buvo grąžinti atgal. Manau, vaikų teisių specialistai šiuo atveju traumavo visą šeimą. Mažyliai gyvens baimėje, laukdami, kada kas nors vėl užsimanys juos atskirti nuo tėvų. Pirmiausia, mano manymu, reikėjo pasitelkti psichologo pagalbą, kad būtų išsiaiškinta situacija, išmokyti tėvus spręsti konfliktines situacijas ne smurtu, o kitais būdais. Atimti vaikus yra paprasčiausias būdas.

Virginija:

– Vaikus reikia auklėti gražiu žodžiu, o ne fizinėmis bausmėmis. Pati turiu vaikų, anūkų. Kai auginome vaikus, namuose matomoje vietoje taip pat turėjome pasidėję beržinę rykštelę, bet ja pasinaudodavome labai retai. Mušimu vaikų neišauklėsi.

Loreta:

– Girdėjau šią istoriją. Manau, kad tai visiška nesąmonė. Jeigu iš tikrųjų berniukas iš tėvų atimtas tik dėl pliaukštelėjimo, tada vaikų netektų pusė Lietuvos tėvų.

Robertas:

– Vaikų mušti negalima. Tėvai privalo ugdyti vaikų sąmoningumą, rodyti tinkamą pavyzdį, išmokyti gerbti suaugusiuosius. Auklėjimas nėra mušimas. Pats visą gyvenimą dirbau mokytoju, dėstytoju. Iš patirties galiu pasakyti, jog vaikai išgirsta tada, kai su jais kalbamasi, o ne rėkiama. Kantrybė yra geriausias tėvų pagalbininkas auklėjant. Smurtas gimdo smurtą.

Donatas:

– Auklėdamas vaikus jiems per užpakalį pliaukštelėjau ne kartą. Vaikai užaugo puikiais žmonėmis. Kai prieš keletą metų apsvaigę tėvai mirtinai sumušė Matuką, vaikų teisių specialistai nubudo iš letargo miego. Visgi, manau, vaikus pradėta atiminėti nepasveriant visų aplinkybių. Taip elgtis nederėtų. Kiekviena situacija yra skirtinga.

GALERIJA

  • Donatas
  • Laimonas
  • Virginija
  • Loreta
  • Robertas
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Ildefonsas

Kai sava smegeninė neveikia,tenka pasiskolinti iš šiauriečių

Leonas

Orinta, jei suaugę nemoka maloniai elgtis, bendrauti ,tai konflikto atveju sugeba tik jėgą naudoti. Paprastai tokie tipai jėgą naudoja tik prieš silpnesnį. ..Žiopli ir tingūs tėvai, jei nesugeba būti autoritetu savo vaikams. Nepataikaukit, nebumbėkit, nerėkit ant vaikų -ir nereiks jų mušti. Yra ir kitokių būdų vaiką sudrausminti.

Atiduodam....

DAROM GIMDOM tuos vaikus ir atiduodame VALSTYBEI, tik JI zino kaip jais rupintis, atsako ugdo ir kaip kitaip juos aukleja.........Vaikus atidave varoom I barus linksminames ir toliau gerai leidziam laika
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS