Greičio ribojimas – perteklinis | Diena.lt

GREIČIO RIBOJIMAS – PERTEKLINIS

Jau kuris laikas Herkaus Manto gatve reikalaujama važiuoti 30 kilometrų per valandą. Taip nutarė miesto politikai.

Kartais galima pagalvoti, kad jie – tarsi iš dangaus nukritę. Ar tie žmonės nemato, kad sugalvojo dar vieną neadekvatų reikalavimą? Nes jis neracionalus ir gal net kvailas. Pažiūrėkite, kokiu greičiu važiuoja autobusai savo eismo juosta, ir bus viskas aišku kaip ant delno.

O gal jie apskritai neturi teisės vairuoti, kad tokius sprendimus priima? Juk toje gatvėje – kas penki metrai yra greičio slopinimo kalneliai, perėjos, šviesoforai, čia nepalakstysi net ir labai norėdamas, nes liksi be duslintuvo arba be apatinio karterio.

Reikėjo tada leistiną greitį išvis padaryti 10 kilometrų per valandą. Arba dar geriau – 5. Toks skaičius labiausiai atitiktų maksimalią politikų sprendimo gebą. Ir automobiliai čia galėtų "lenktyniauti" su dviračiais arba paspirtukais, kurie be vargo pralenktų visas mašinas. Veltėdžių projektų rašytojų ir įgyvendintojų džiaugsmui būtų tikras "darnus judumas" (kas ir sugalvojo tokią nesąmonę?).

Gal Herkaus Manto gatvėje pastaruoju metu įvyko kokia nors baisi avarija? Pėsčiąjį kas nors užmušė atlėkęs beprotišku greičiu?

Neteko girdėti. Tai kodėl tada priimami tokie, švelniai tariant, nelabai adekvatūs sprendimai? Reikėtų viešai paaiškinti klaipėdiečiams, kodėl to reikėjo ir kokia dabar bus iš tokio ribojimo nauda. O gal yra kokių nors faktų arba samprotavimų, kurie įtikintų, kad toks sprendimas nėra paūmėjimo rezultatas?

Tačiau paaiškinti, matyt, nėra nei ką, nei kaip, nes argumentus čia sunku sugalvoti.

Kodėl vis pas mus visur į kairę ir dešinę kabinėjami ženklai, prasilenkiantys su realybe ir blaiviu protu? Turbūt nėra kitos šalies, kur būtų tiek daug nereikalingų kelio ženklų. O dar kiek valstybės pinigų visokios tokios "reformos" kainuoja.

Neracionalumas labai daug kur bado akis. Geriau jau nuimtų tuos juokingus ženklus su tuo skaičiumi "30", nes Herkaus Manto gatvė puikiausiai gali apsieiti ir be jų. Tuomet leistinas greitis būtų 50 kilometrų per valandą, bet net ir labai norėdamas tokio čia nepasiektum. Sprendimai turėtų būti racionalūs, o ne pertekliniai arba iš neturėjimo ką veikti.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Svecias

Sutinku 100 procentu su straipsnio autoriumi, Pasityciojimas ne tik is klaipedieciu ,bet ir miesto sveciu. Gyvenime nebevaziuosiu ta bedvesiancia gatve, tegu ji isvis uzsilenkia ,kaip ir tokia politika su visokiai ribojimais ant kiekvieno kampo ir kiekvienoj tarpuvartej. Be baudu nei pravaziuot ,nei praeit tuoj niekur nebus imanoma.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS