Aprangos kodas 007 | Diena.lt

APRANGOS KODAS 007

Visa šalis suklususi laukė praeito penktadienio. Septintojo prezidento inauguracijos. Po jos – didelis balius. 2 tūkst. svečių pakviesta. Ir per internetą buvo paskelbta didžioji naujiena – nė vienas svečias nežino, kuo apsirengti. Sumaištis! Ant kvietimo aiškiai parašytas aprangos kodas "vakarinė-šventinė". O baliauninkams ir etiketo žinovams – visiškai neaišku.

Pasklidus žiniai apie nežinomą aprangos kodą, paprasti žmonės suprato, kad inauguracijos balius ne vienija, bet skaldo šalį. Prezidentūra – juk ne paplūdimys, kur visi žino, kaip rengtis (nusirengti). Visuomenė buvo įtraukta į diskusijas. Ir buvo sujaudinta, kad tik švarko vietoj kelnių neapsivilktų koks ponas, o dama sijono sagos ant kaklo neužsisegtų. Visiškas nesusipratimas, jei kažkas ateitų nelygintomis kojinėmis. Interneto vartotojai buvo verčiami pasitelkti neturtingą fantaziją ir mintyse mėgautis, kaip paparacai gaudo tokius nepakartojamus vaizdus prie prezidentūros vartų.

Iš etiketo žinovų tono reikėjo suprasti, kad knygynuose ir bibliotekose išgraibstytos visos knygos "Gero elgesio ABC" ir "Kaip elgtis prie stalo". Ką daryti tiems, kurie pabudo per vėlai? Čepsėti prie stalo valgant ir sriubčioti geriant? Neduok nedavęs, jei koks neapsiskaitęs svečias tuščią puodą išlaižytų. Neduok nedavęs. Visa tai būtų niekis. Kam nepasitaiko pačepsėti? Ypač, jei labai skanu. Bet čia juk prezidentūra, juk laukta žinomų žmonių.

Beje, sukelta dar viena abejonė visuomenei būtent dėl žinomų žmonių. 2 tūkst., na, Lietuvoje, ko gero, net nėra tiek tokių. Kilo daug klausimų, kodėl prie stalo nepakviesti visi Seimo nariai. Na, būkim biedni, bet teisingi. Ir Jo Ekscelencija naujasis prezidentas, ir paprasti rinkėjai, išgirdę parlamentarų pavardes, pasakytų, kad pusė tokie nėra. Matyt, dėl interneto vartotojai visą savaitę buvo verčiami aptarinėti, kas kaltas, kad nepakviestos pusiau žinomos asmenybės.

Kodėl buvusioji prezidentė nerengdavo priėmimų? Ko gero, dėl to, kad Lietuvoje žmonės nežino tinkamo aprangos kodo.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS