Kilometras iki V. Landsbergio | Diena.lt

KILOMETRAS IKI V. LANDSBERGIO

Tris dešimtmečius trukusi konfrontacija baigta – V.Landsbergis pripažintas pirmuoju atkurtos nepriklausomos valstybės vadovu. Sena konservatorių ir paties patriarcho svajonė išsipildė. Gera dovana artėjančiam 90-mečiui. Liekite dabar, mužikai, adrenaliną: "ožys", "dėdulė", "svolačius". Na, dar "išardė kolūkius", "sugriovė fabrikus", "perkėlė ir privatizavo žemes". Ir svarbiausias argumentas – "ne už tokią Lietuvą mes kovojome", net jei pats taip dejuojantysis anuomet lindėjo krūmuose

Na, taip, iš tiesų ne už tokią: antrąja valstybine kalba neįteisinta anglų, nepanaikintos valstybinės įmonės ir kažką rodanti valstybinė televizija, neuždraustos sovietinės dainos, neasfaltuota 80 proc. kelių ir 99 proc. miško keliukų, neįteisinta prostitucija. Daug darbų dar laukia mūsų valdžios, paverčiant Lietuvą normalia kapitalistine Vakarų valstybe.

O kol kas dėl visko kaltas V.Landsbergis. Kaip ironizavo ir jis pats – net kad į kaimą neatvežė druskos.

Kad ir kaip ten buvo, faktas akivaizdus – tais klaikiais devyniasdešimtaisiais vadovavo jis. Taip pat ir per kraupią Sausio 13-ąją. Jis tą naktį, kai omonas veržėsi žudyti E.Bučelytės, skambino M.Gorbačiovui, bet tas pavalgęs miegojo. Jis kreipėsi į kitų valstybių vadovus ir kalbėjo angliškai užsienio žiniasklaidai. Vertėjo nereikėjo, nes laiko vertimams nebuvo (taip taip, p. A.Anušauskai).

Sena konservatorių ir paties patriarcho svajonė išsipildė. Gera dovana artėjančiam 90-mečiui.

Dar vienas dalykas, į kurį derėtų atkreipti dėmesį namudiniams politikieriams, – bendra patriarcho erudicija, įžvalgos galia ir iškili humanitarinė kultūra. Jis šneka ir rašo be klaidų. Jei kalbėdamas vartoja "barbarizmus", tai leisdamas suprasti, kad jie reikalingi tik įspūdžiui sustiprinti.

Pagaliau tai yra senosios kartos genetinių intelektualų atstovas, įgijęs enciklopedinį išsilavinimą. Dabar tokių mokslo žmonių beveik nebėra, nes dabartiniai profesoriai vis tiražuoja "kad" su bendratimi, "šiandien dienai", "matomai" bei panašius šleikščios kilmės įrodymus.

Yra profesoriai ir yra V.Landsbergis. Kilometro atstumu.

P.S. Kodėl, kai tik imasi valdyti dešinieji, iškyla karo grėsmė? Nejaugi jų ambicijos vertos tautos sunaikinimo?

Rašyti komentarą
Komentarai (42)

Anonimas

Geras straipsnis ,,ypatingai ---P.S.

Alvydas

Šlykščiuosi landzbergizmu!

Valio

Šunys loja, o karavanas toliau eina
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS