Slapti pasimatymai | Diena.lt

SLAPTI PASIMATYMAI

Lemonui, Lemonui, Danieliui, Danieliui, o Pjerui ir nebeliko. Eurolygos reguliariajam sezonui kirtus finišo liniją, turnyro organizatoriai dalyviams padalijo jų uždirbtas premijas. Dalybų rezultatas – tarsi sename populiariame animaciniame filme: kažkam daug, kažkam nieko.

Nenuostabu, kad po tokių manevrų turnyro senbuviai, pernelyg nesiafišuodami, susirinko Atėnuose, kur iškeikė tas varganas išmokas. Septynių iš 11 A licencijas turinčių klubų vadovai išsakė priekaištus dėl turnyro vykdymo tvarkos, Eurolygos vadovybės struktūros, jos veiklos būdų ir finansinio skaidrumo. Nors ir iki šiol turnyro prezidentas Jordi Bertomeu išgirsdavo kritikos, tačiau bene pirmą kartą nuskambėjo toks rimtas skambutis. Tarp diskusijoje dalyvavusių "sukilėlių" buvo ir Paulius Motiejūnas. Tai suprantama, nes "Žalgirio" vadovo niekaip negali tenkinti dabartinė sistema, pagal kurią kauniečių užimta kukli 11-oji vieta buvo įvertinta vos 300 tūkst. eurų. Jeigu būtų likusi ankstesnė premijų paskirstymo sistema, kai buvo mokama už kiekvieną pergalę atskirai, "Žalgiris" už septyniolika pergalių būtų uždirbęs dvigubai daugiau nei dabar – 629 tūkst. eurų.

"Žalgirio" vadovo niekaip negali tenkinti dabartinė sistema, pagal kurią kauniečių užimta kukli 11-oji vieta buvo įvertinta vos 300 tūkst. eurų.

J.Bertomeu gali guostis tuo, kad maištininkų susitikime nedalyvavo Ispanijos sporto milžinai – "Barcelona" ir Madrido "Real". Vis dėlto besiniaukiantys debesys šeimos virtuvėje – prasta žinia 62-ejų katalonui. Eurolygos pusėn žaibus svaidanti FIBA organizacija jau ne vienus metus bando išklibinti konkurentų pamatus, viliodami jų klubus į savo rengiamas varžybas. Iki šiol tie manevrai Eurolygos vadovams kėlė atsainią šypseną, tačiau FIBA strategai neslepia į savo rankas ketinantys susigrąžinti Europos klubinio krepšinio vėliavą. Ir tam jie gali rasti argumentų. Kur kas svaresnių nei iki šiol skambėję nevykę grasinimai sankcijomis. Naujų FIBA rėmėjų suteikti finansiniai svertai derybų pozicijas pakeistų iš esmės. J.Bertomeu tai supranta, todėl vasarą bus nusiteikęs dar plačiau atverti savo organizacijos aruodus.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Sabas

Sabonis galėtuj paremti LKL

Rasa

Žalgiriui negaila

SUSIJUSIOS NAUJIENOS