Svetimi dūmai | Diena.lt

SVETIMI DŪMAI

Žemės ūkio ministerijos nereikia kelti į Kauną. Nieko jame ypatingo nenutiko. Ji šiandien turėtų būti Alytuje. Kad kauniečiai neįsižeistų negalintys pačiupinėti vieno iš valdžios skeptrų, tebūnie ministerija nuo Alytaus Kauno pusėn, Miklusėnuose. Net teisingiau taip. Ten daugiausiai padangų gaisras pridūmino.

Jei ten būtų visa Vyriausybė perkelta, apskritai būtų puiku. Jau užvakar visiems užnuodytiems ūkiams būtų išmokėtos kompensacijos, užužvakar išvežti ir sunaikinti degėsiai, šiandien žinotume tikslų užnuodytų žemių žemėlapį. O rytoj būtų viskas išvalyta.

Tačiau viskas vyksta labai vangiai. Vyriausybė į posėdžius renkasi tik trečiadieniais. Tradiciškai. O susėsti ir išspręsti problemas tuo metu, kai skauda, - netradiciška. Jei po savaitgalio avarijos ligoninėn atvežtas sužeistasis išgirstų, „atvažiuokite, trečiadienį, nes šiandien poilsio diena“? O jei išgirstų, „atvažiuokite po dvejų metų“?

Nuostolių dėl padangų gaisro Alytaus apylinkių žmonėms atlyginimo procesas užtruks iki dvejų metų. Tai – oficialus žemės ūkio ministro Andriaus Palionio komentaras. Žinoma, šis politikas niekuo dėtas. Tokia tvarka. Taip, valstybėje turi būti tvarka. Tik mūsiškė tvarka labiau panaši į chaosą. Į labai netvarkingą chaosą.

Tik mūsiškė tvarka labiau panaši į chaosą. Į labai netvarkingą chaosą.

Apskritai Vyriausybė neturėtų būti Vilniuje. Neturėtų būti ramybėje. Visas Ministrų kabinetas turėtų būti kasdien kilnojamas vis į kitą vietą. Šiandien – prie Alytaus. Rytoj – prie Klaipėdos. Nes ten prie uosto chromo leistinos normos viršija net 12 kartų. 2016-ųjų spaly būtinai turėjo būti perkeltas į Radviliškį. Ten tada beveik dvi savaites liepsnojo, ruseno baldų gamybos atliekos. Neperkėlė. Kas ko prisikvėpavo, kokio pieno prisigėrė, kokių aprūkusių kopūstų prisivalgė, taip niekas ir nesužinos.

Kol nuodingų dūmų kamuoliai neatsiris iki Vilniaus, nuolat bus raportuojama, kad gaisrai užgesinti. Laikas tekės įprastai. Valdžiai - brangus, nes kadencija trunka vos 4 metus. O žmonėms? O žmonės gali palaukti. Juk kompensacijų. Ne mokesčius gi liepiama susimokėti.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS