Ugniagesiai – gyvūnams gelbėti? Pereiti į pagrindinį turinį

Ugniagesiai – gyvūnams gelbėti?

2013-06-18 14:38
Ugniagesiai – gyvūnams gelbėti?
Ugniagesiai – gyvūnams gelbėti? / Gyčio Petrausko nuotr.

Į nelaimę patekusiems gyvūnams gelbėti dažnai yra kviečiami Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Kai kuriose šalyse už tai, kad ugniagesiai dalyvauja gyvūno gelbėjimo operacijoje, yra nustatyti įkainiai ir augintinio šeimininkas privalo padengti visas išlaidas. Ar ugniagesių darbas yra gelbėti į medį įlipusią katę?

Jurgita Gustaitienė, gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ direktorė:

– Nors tai nėra ugniagesių reikalas, tačiau jų pagalbos prašome dėl mūsų darbuotojų saugumo. Pavyzdžiui, gelbėjant ant ledo įstrigusią gulbę, savo gyvybe rizikuoja ir mūsų tarnybos žmogus. Todėl manyčiau, kad ugniagesiai tokiose operacijose turėtų dalyvauti bent jau dėl žmonių gyvybių. Jei reikia išgelbėti į aukštą medį įlipusią katę, darbuotojas taip pat rizikuoja. Tačiau jei gyvūną išgelbėja ugniagesiai, juk jie neturi kur jo dėti. Gyvūno transportavimui reikia specialaus automobilio ir net veterinaro pagalbos. Tačiau jei privačiame kieme į medį įlipo katė ar į duobę įkrito šeimininką turintis šuo, už jų gelbėjimą ugniagesiams turėtų būti sumokama. Visame pasaulyje tokia paslauga yra mokama. Juk būna taip, kad žmogus pagalbos ieško įvairiausiose tarnybose ir organizacijose, kad tik pagelbėtų į bėdą patekusiam gyvūnui. Šiuo metu ugniagesiai dalyvauja šiame procese tik iš geros valios ir mes jiems už tai dėkingi.

Prieš

Kastytis Gedminas, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas:

– Juk yra apstu firmų, kurios užsiima gyvūnų globa ir turi tam visas priemones. Gyvūnų gelbėjimas yra jų darbas. Tačiau kartais nutinka taip, kad prireikia mūsų pagalbos, ir mes niekada neatsisakome padėti. Tačiau tai nėra mūsų darbas, mes privalome gelbėti žmones, o ne gyvūnus. Mes ne kartą vadavome įstrigusius gyvūnus, tačiau jų priežiūra juk turi užsiimti šeimininkai. Mes pelno nesiekiame ir, manau, negalime imti pinigų už tokius darbus. Mūsų pareiga – padėti. Ne kartą yra buvę, kai iš gaisro teko gelbėti ne tik žmones, bet ir jų gyvūnus. Žinoma, jei nutinka taip, kad gyvūno niekas kitas negali pasiekti, o tik ugniagesiai, tenka į medžius lipti mums. Nors tai tikrai nėra mūsų darbas. Tai turi daryti tam ir įkurtos firmos ar gyvūnų globos asociacijos. Mes neprivalome, bet padedame.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra