Du Lenkijos piliečiai kontrabandines cigaretes per Lavoriškių postą bandė pergabenti apsimetę kunigais, tačiau juos demaskavo Lietuvos muitininkai.
Apie 17 val. ketvirtadienį į postą atvyko du kunigais persirengę vyrai, jų automobilis buvo apklijuotas „Caritas“ organizacijos simbolika. Keliautojai žodžiu deklaravo nieko draudžiamo nevežantys.
Pasak muitinės kriminalistų, pikapas „FSO Polonez Truck“ iš pažiūros neturėjo kelti įtarimų, tačiau muitininkai detaliai jį patikrino.
Pasak Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pranešimo, krovininės dalies dugne buvo aptikta įrengta slėptuvė. Joje gulėjo 6 tūkst. 408 pakeliai baltarusiškų cigarečių „Premjer“.
Rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais - daugiau nei 44 tūkst. litų.
Taip pat paaiškėjo, kad abu vyriškiai, M.B. ir R.P. visai nepriklauso dvasininkų luomui ir sutanas, anot jų pačių, užsitempė tik norėdami išvengti pareigūnų dėmesio.
Lenkijos piliečiai sulaikyti dviem paroms, MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis bei kontrabandos.
Anot muitinės kriminalistų Lietuvoje sulaikomi lenkų kontrabandininkai išties neretai pasižymi nežabota fantazija, mėgindami įmantriausiais būdais užmaskuoti automobilius.
2009 metais viename Alytaus rajono kaimų pareigūnai aptiko nelegalių rūkalų sandėlį, į kurį lenkų verteivos cigarečių krautis važinėjo automobiliu su švyturėliu ir žymėtu Lenkijos kelių techninės pagalbos ženklais.
Naujausi komentarai