Aliaskoje išbandytos JAV ir Izraelio gamybos priešraketinės gynybos sistemos | Diena.lt

ALIASKOJE IŠBANDYTOS JAV IR IZRAELIO GAMYBOS PRIEŠRAKETINĖS GYNYBOS SISTEMOS

  • 2

JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas (Džonas Boltonas) antradienį pareiškė, kad Aliaskoje buvo sėkmingai išbandytos priešraketinės gynybos sistemos „Arrow 3“.

„Per JAV ir Izraelio ilgametį bendradarbiavimą priešraketinės gynybos srityje buvo pasiekta didelių laimėjimų. Sėkmingas išbandymas tapo ne tik svarbia gaire abiejų šalių nacionaliniam saugumui, bet ir padėjo sutvirtinti regioninį saugumą Artimuosiuose Rytuose“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė J. Boltonas.

Prie savo žinutės jis prisegė izraeliečių laikraščio „The Jerusalem Post“ straipsnį, kuriame pasakojama apie sistemų „Arrow 3“ bandymus, kuriuos 10 dienų viename Aliaskos kosmodrome vykdė JAV ir Izraelis.

„Toks bandymas buvo pirmą kartą atliktas už Izraelio ribų. Sėkmingą bandymą stebėjo Izraelio ambasadorius JAV Ronas Dermeris“, – nurodoma straipsnyje.

Pasak leidinio, sistema buvo išbandyta prieš taikinius, imituojančius tiek Irano vystomas šiuolaikines balistines raketas, tiek potencialias grėsmes, su kuriomis ateityje gali susidurti žydų valstybė.

Kompleksai „Arrow 3“, kuriuos kartu kuria, finansuoja ir gamina Izraelis ir JAV, pajėgūs perimti balistines raketas joms skriejant kosmose.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

ne

už 8, bet už 7,2 miljonus buvo "parduota" Aliaska, kurioje jau po kelių metų prasidėjo Klondaiko aukso karštligė, kurioje JAV gavo milijardus dolerių, kaip visada

po

teisybei, tai Aliaska priklauso ruskiams, kurį vienas caro ministrų, be jokių įgaliojimų, pardavė JAV už 8 milijonus dolerių, o tie pinigai buvo tiesiog pavogti ir tiek

SUSIJUSIOS NAUJIENOS