Apklausa: beveik 40 proc. rusų nenorėtų, kad V. Putinas prezidentautų po 2024-ųjų | Diena.lt

APKLAUSA: BEVEIK 40 PROC. RUSŲ NENORĖTŲ, KAD V. PUTINAS PREZIDENTAUTŲ PO 2024-ŲJŲ

38 proc. rusų nenori, kad dabartinis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šalies prezidento pareigas eitų dar vieną kadenciją, rodo didžiausio nepriklausomo Rusijos apklausų centro „Levada Centre“ apklausa.

Procentas rusų, nenorinčių, kad V. Putinas liktų prezidento poste po 2024 metų, yra didžiausias per pastaruosius penkerius metus.

Tuo metu 54 proc. apklaustų rusų atsakė, kad norėtų, jog dabartinis prezidentas Rusijos vadovo pareigas eitų ir po 2024 metų, kai baigsis dabartinė jo kadencija.

Klausimas, kas pakeis V. Putiną Rusijos prezidento poste, tampa vis aktualesnis, kai dabartinė V. Putino kadencija yra jau antroji iš eilės. Padėjėjai ir patarėjai ieško būdų leisti V. Putinui pratęsti savo valdymą, nepaisant mažėjančio politiko populiarumo.

Rusijos konstitucija numato, kad tas pats asmuo gali prezidento pareigas eiti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Tačiau ši kadencija V. Putinui – jau ketvirtoji. Politikas valdžioje yra jau beveik du dešimtmečius, tuo metu jis ėjo Rusijos prezidento ir premjero pareigas. Oponentai lygina jo valdymą su caro arba imperatoriaus viešpatavimu.

V. Putinas pernai buvo perrinktas ketvirtai kadencijai, tačiau šį mėnesį „Levada Centre“ atliktos apklausos rezultatai rodo, kad žmonių nepasitenkinimas šalies vadovu didėja.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

lietuviai

jooooo.Putinas per svelnus ir skystas. Rusija PRIVALO BUTI IMPERIJA o vadovauti toks vadovas kaip Stalinas.

tulpes@lrpk.lt

BET 60 PROCENTU NORETU

rnn

ir tie procentai arabai,tiems arabams geriau patiktu arabas medvedius...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS