Apklausa: tik trečdalis britų pritaria išstojimui iš ES spalio pabaigoje | Diena.lt

APKLAUSA: TIK TREČDALIS BRITŲ PRITARIA IŠSTOJIMUI IŠ ES SPALIO PABAIGOJE

  • 6

Tik kiek daugiau nei trečdalis, arba 34 proc., Didžiosios Britanijos piliečių pritaria šių metų spalio 31 dieną planuojamam šalies išstojimui iš Europos Sąjungos (ES) be susitarimo su Briuseliu, rašo britų laikraštis „The Independent“, remdamasis tyrimų bendrovės „BMG Research“ atliktos apklausos duomenimis.

Beveik pusė apklaustųjų, arba 49 proc., laikosi nuomonės, jog ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui (Džonsonui) vertėtų atidėti „Brexit“ arba surengti naują referendumą, jeigu jam nepavyks pasiekti naujo susitarimo su Briuseliu.

Be to, tik penktadalis respondentų mano, jog B. Johnsonui pavyks įtikinti Briuselį pasirašyti naują susitarimą, o likusieji tokią perspektyvą vertina pesimistiškai.

Didžioji Britanija rengiasi išstoti iš Europos Sąjungos šių metų spalio 31-ąją.

Tačiau šalies parlamentas taip ir nepritarė „Brexit“ sutarčiai, kurią su Briuseliu buvo suderinusi ankstesnioji šalies ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei).

Dabartinis premjeras B. Johnsonas yra pasirengęs pakeisti sutarties projektą, kad parlamentas jį patvirtintų, tačiau Briuselis ne kartą sakė, jog neketina vėl derėtis dėl straipsnių, kurie netenkina britų politikų.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

tulpes@lrpk.lt

neidomu

Šaunuoliai

anglai, išvengė Afrikos ir islamistų okupacijos

haa

tas tredzdalis tikri anglai,o pries atvykeliai...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS