„AstraZeneca“ planuoja atlikti papildomų tyrimų dėl vakcinos nuo COVID-19 | Diena.lt

„ASTRAZENECA“ PLANUOJA ATLIKTI PAPILDOMŲ TYRIMŲ DĖL VAKCINOS NUO COVID-19

Britų bendrovė „AstraZeneca“ tikriausiai atliks papildomų jos sukurtos vakcinos nuo COVID-19 bandymų, siekdama patikslinti šio preparato veiksmingumą, pareiškė kompanijos vadovas Pascalis Soriot (Paskalis Sorio).

„Mums aptikus [duomenų], kad [vakcina] pasižymi didesniu veiksmingumu, turime juos įvertinti – taigi, mums reikia atlikti daugiau tyrimų“, – sakė jis naujienų agentūrai „Bloomberg“ .

Pasak P. Soriot, gali būti atlikti tarptautiniai klinikiniai tyrimai, tačiau šįkart testavimo procesas tikriausiai pareikalaus mažiau laiko, nes rezultatams patikslinti reikės mažiau savanorių.

Pasak „AstraZeneca“, atlikus tarpinius tyrimus Jungtinėje Karalystėje ir Brazilijoje, paaiškėjo, kad jos vakcina turi 70 proc. veiksmingumą. Vis tik vienas išbandytų dozavimo variantų pademonstravo apytiksliai 90 proc. efektyvumą.

Mokslininkai JAV vėliau pranešė, kad preparatas yra veiksmingesnis suleidžiant jį jauniems žmonėms, o kai kurie tyrimų dalyviai per klaidą gavo tik pusę dozės.

Tokie duomenys, pažymėjo „Bloomberg“, neatsispindi „AstraZeneca“ ar su ja bendradarbiaujančio Oksfordo universiteto pareiškimuose.

Pasak naujienų agentūros, informacijos stoka kelia nerimą dėl potencialios vakcinos ekspertams ir investuotojams.

„Bloomberg“ nurodė, kad trys vakcinos nuo COVID-19 – sukurtos „AstraZeneca“, taip pat bendrovių „Pfizer“ ir „Moderna“ – gali sulaukti priežiūros institucijų patvirtinimo iki šių metų pabaigos.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS