Atsistatydina Šiaurės Airijos vyriausybės vadovė A. Foster | Diena.lt

ATSISTATYDINA ŠIAURĖS AIRIJOS VYRIAUSYBĖS VADOVĖ A. FOSTER

Šiaurės Airijos pirmoji ministrė Arlene Foster (Arlin Foster) trečiadienį paskelbė atsistatydinanti iš šios Jungtinės Karalystės provincijos vyriausybės vadovės ir Demokratinės junionistų partijos (DUP) lyderės pareigų, regione padidėjus įtampai.

50-metė politikė nurodė, kad iš DUP vadovės posto pasitrauks gegužės 28 dieną, o darbą pirmosios ministrės poste baigs birželio gale.

A. Foster pridūrė, kad jai galimybė tarnauti Šiaurės Airijos žmonėms buvo „mano gyvenimo privilegija“.

„Stengiausi vesti partiją ir Šiaurės Airiją tolyn nuo susiskaldymo ir link geresnio kelio“, – sakoma jos pranešime.

Šiaurės Airijos sąjungos su Jungtine Karalyste šalininkai pastaruoju metu patiria didėjančią krizę.

Anksčiau šį mėnesį provinciją sukrėtė ilgiau kaip savaitę trukusios riaušės, per kurias buvo sužeisti mažiausiai 88 policininkai. Neramumus paskatino unionistų nepasitenkinimas dėl regiono padėties po „Brexito“.

A. Foster paskelbė atsistatydinsianti, pasirodžius pranešimų, kad 75 proc. DUP įstatymų leidėjų pasirašė laišką, raginantį surengti partijos vadovybės rinkimus.

Vietos žiniasklaida pranešė apie nepasitenkinimą A. Foster sprendimu pasiųsti vieną DUP narį į susitikimą su Airijos pareigūnais, nors dauguma partijos laikosi nuostatos, jog tokius susitikimus reikėtų boikotuoti dėl „Brexito“.

Taip pat didėjo DUP deputatų nepasitenkinimas dėl partijos lyderės sprendimo susilaikyti per neseniai vykusį balsavimą dėl homoseksualų „perorientavimo“ terapijos, antradienį pranešė laikraštis „The News Letter“.

Tarp Šiaurės Airijos junionistų pastaruoju metu didejo nepasitenkinimas dėl jų regionui po „Brexito“ nustatyto „protokolo“.

Sausį įsigaliojusi tvarka faktiškai paliko provinciją susietą su Europos Sąjungos muitų sąjunga ir bendrąja rinka, o Šiaurės Airijos uostuose buvo įkurti nauji muitinės patikros punktai.

Daugelis griežtosios linijos junionistų teigia, kad ši tvarka iškreipia Šiaurės Airijos padėtį Jungtinėje Karalystėje ir didina tikimybę, kad regionas prisijungs prie Airijos Respublikos.

DUP, kuri yra didžiausia junionistų partija, įstatymų leidėjai atliko svarbų vaidmenį ankstesnėje JK vyriausybėje ir potencialiai galėjo blokuoti „Brexitą“, dėl kurio provincijai buvo numatytas ypatingas režimas.

Tačiau 2019 metų gruodį premjero Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) Konservatorių partijai triuškinamai laimėjus rinkimus junionistai neteko galimybės blokuoti „Brexito“ susitarimus.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

kaunas

Bravo Airija ---homoseksualuams --perorientavimo terapija--- bravo Airija aukshciausiu lygiu gydys savo nukrypusius sekso ligonius ,kad apginti normalios oriantacijos sheimas,,Sekmes airiams--apginti teti-mama ir vaikus nuo ligoniu anpludzio europoje

Idomu

Kada musu atsistatydins, dar ilgai zmones juokins?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS