Australijos premjeras atsisakė grasinimo nevykti į JT klimato konferenciją | Diena.lt

AUSTRALIJOS PREMJERAS ATSISAKĖ GRASINIMO NEVYKTI Į JT KLIMATO KONFERENCIJĄ

Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas (Skotas Morisonas) penktadienį atsisakė grasinimo kitą mėnesį nedalyvauti Jungtinių Tautų viršūnių susitikime klimato klausimais, pavadindamas šį susitikimą „svarbiu renginiu“.

„Aš patvirtinau savo dalyvavimą Glazgo viršūnių susitikime, kuriame nekantrauju dalyvauti“, – pareiškė S. Morrisonas žurnalistams.

Susidurdamas su spaudimu užsibrėžti ambicingesnius tikslus klimato kaitai sumažinti Australijos konservatorių lyderis anksčiau leido suprasti, kad gali nedalyvauti didžiausiame Škotijos mieste vyksiančiame viršūnių susitikime.

Jo komentarai supykdė klimato aktyvistus, o Jungtinė Karalystė, artima Australijos sąjungininkė ir susitikimo šeimininkė, tai įvertino kaip diplomatinį įžeidimą.

Paprastai į politiką nesikišantis britų princas Charlesas (Čarlzas) viešai nusistebėjo S. Morrisono nenoru dalyvauti ir pareiškė, kad būtų „katastrofa“, jei lyderiai nesiimtų ryžtingų veiksmų klimato kaitai stabdyti.

Australija, daugelio laikoma atsiliekančia kovos su klimato kaita srityje, yra viena didžiausių pasaulyje anglių ir dujų eksportuotojų. Ji seniai priešinasi spaudimui užsibrėžti tikslą tapti neutralia klimato atžvilgiu valstybe.

S. Morrisono vyriausybė iš lėto juda prie to, kad užsibrėžtų pasiekti šį tikslą iki 2050 metų, tačiau premjeras atsisako prisiimti kokius nors griežtus įsipareigojimus ir dar neįsipareigojo siekti kitų svarbių taršos mažinimo iki 2030 metų tikslų.

Dvylikos dienų trukmės susitikimas Škotijoje – didžiausia planuojama klimato konferencija nuo svarbiųjų derybų Paryžiuje 2015 metais – laikomas esminiu žingsniu nustatant pasaulinius išmetamųjų teršalų kiekius, kad būtų galima sulėtinti visuotinį atšilimą.

„Greenpeace“ padalinio Australijoje vadovo Davido Ritterio (Deivido Riterio) teigimu, S. Morrisono dalyvavimas yra sveikintinas, tačiau be įsipareigojimų imtis konkrečių veiksmų jis bus bevertis.

„S. Morrisonas nenusipelnė ovacijų vien už tai, kad pažadėjo pasirodyti svarbiausioje pasaulio konferencijoje dėl klimato kaitos“, – pareiškė jis.

„Paprasčiausio pasirodymo COP26 [konferencijoje] su tuščiais žodžiais ir pažadais, imantis „žaliojo smegenų plovimo“ (angl. greenwashing) dėl apgailėtinų Australijos pasiekimų kovos su klimato kaita srityje, neužtenka“, – kalbėjo D. Ritteris.

Australijos pozicija Glazgo susitikime priklausys nuo to, ar S. Morisonas sugebės užsitikrinti klimato skeptikų palaikymą savo partijoje.

Be to, artėjant gegužę numatytiems rinkimams, S. Morrisonas turi apibrėžti savo partijos poziciją kovos su klimato kaita atžvilgiu atsižvelgdamas į tai, kad vis daugiau australų  reikalauja valdžios veiksmų.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

ano

taip gan tikslus kom tik pridursiu kad tai suokalbis pries zmonija reptyloidu su pilkaisiais /ateiviais/ kurie ir iremino pasaulio marionetes /klonus/ savo genocidveiklai pasiekt ....

o

ta politpekla kuria britu monarchija nes australija tai britu kolonija kaip kanada o sala uzblokuota ir niekas negali is jos isvaziuot tai bijo kad sis atstovas nepaskleistu visos tiesos kas ten vyksta======

SUSIJUSIOS NAUJIENOS