B. Johnsonas nepalieka abejonių dėl „Brexit“: aistringai tikiu, kad mums pavyks | Diena.lt

B. JOHNSONAS NEPALIEKA ABEJONIŲ DĖL „BREXIT“: AISTRINGAI TIKIU, KAD MUMS PAVYKS

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas vis dar įmanomu laiko susitarimą su ES dėl „Brexito“. Prieš pirmadienį Liuksemburge vyksiantį savo susitikimą su kadenciją baigiančiu Europos Komisijos pirmininku Jeanu Claude‘u Junckeriu jis britų laikraštyje „The Daily Telegraph“ rašė, kad kitos dienos bus lemiamos, informuoja agentūra „Reuters“.

„Jei mes ateinančiomis dienomis pasieksime pakankamai pažangos, aš vyksiu į tą lemiamą ES viršūnių susitikimą spalio 17 dieną ir užbaigsiu susitarimą, kuris apsaugos įmonių ir piliečių interesus abiejose sąsiaurio pusėse ir abiejose Airijos sienos pusėse, – rašė B. Johnsonas. – Aš aistringai tikiu, kad mums tai pavyks“.

Jis vėl nepaliko jokių abejonių, kad Didžioji Britanija spalio 31-ąją paliks ES, esant reikalui, ir be sutarties – nors parlamentas yra priėmęs įstatymą, įpareigojantį prašyti Briuselio atidėti „Brexit“, jei susitarti nepavyks. „Tai nėra ir nebuvo tai, ko aš norėjau, tačiau mūsų pasirengimas yra labai platus“, – pabrėžė B. Johnsonas, turėdamas omenyje netvarkingą „Brexit“.

B. Johnsonas pirmadienį Liuksemburge pokalbių dėl „Brexit“ susitinka su J. C. Junckeriu. Darbo pietūs planuojami 13.00 val. Lietuvos laiku. Pokalbiuose dalyvaus ir ES vyriausiasis derybininkas „Brexit“ klausimu Michaelis Barnier‘as.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS