B. Johnsonas sąmoningai kreipia D. Britaniją „susidūrimo kursu“ su ES | Diena.lt

B. JOHNSONAS SĄMONINGAI KREIPIA D. BRITANIJĄ „SUSIDŪRIMO KURSU“ SU ES

Jungtinės Karalystės naujasis premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) sąmoningai kreipia savo šalį „susidūrimo kursu“ su Europos Sąjunga dėl „Brexit“ derybų, penktadienį žiniasklaida citavo Airijos užsienio reikalų ministrą.

„Jis, regis, priėmė sąmoningą sprendimą nukreipti Britaniją susidūrimo kursu su Europos Sąjunga ir Airija „Brexit“ derybų klausimu“, – airių visuomeninis transliuotojas RTE citavo diplomatijos vadovą Simoną Coveney (Saimoną Kovenį).

„Manau, jis vienintelis gali atsakyti į klausimą, kodėl jis taip elgiasi“, – pridūrė ministras, kalbėdamas Belfaste.

Ketvirtadienį, sakydamas pirmąją kalbą parlamente kaip ministras pirmininkas, B. Johnsonas pažadėjo toliau spausti ES atnaujinti derybas dėl Britanijos išstojimo sąlygų, nors kiti Bendrijos lyderiai tokią galimybę atmeta.

Įtampą dėl šiuo metu parengtos „Brexit“ sutarties labiausiai didina vadinamoji apsidraudžiamoji priemonė (backstop) – mechanizmas, turintis užtikrinti, kad po Britanijos išstojimo neatsirastų reali siena tarp Airijos Respublikos ir Šiaurės Airijos.

Būtent ši pernai lapkritį suderintos sutarties dalis buvo pagrindinė priežastis, nulėmusi, kad Britanijos parlamentas triskart atmetė šį dokumentą, todėl planuotą „Brexit“ datą teko dukart atidėti. B. Johnsono pirmtakė Theresa May (Terezą Mei) dėl šios priešpriešos galiausiai atsistatydino.

Tačiau ketvirtadienį B. Johnsonas sugriežtino retoriką dėl galimybės, kad JK paliks ES spalio 31 dieną – su sutartimi arba be jos.

S. Coveney sakė, kad B. Johnsono pareiškimai yra „labai nenaudingi“.

„Vertinant iš „Brexit“ derybų perspektyvų, vakar buvo labai bloga diena. Turėsime palaukti ir pažiūrėti, ar ši iš Londono ateinanti žinia pasikeis“, – pridūrė jis.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Jonas

Kodėl jis taip elgiasi, ogi jam taip liepia užsakovai. Borka lėlė vykdanti užsakymą.

to rovena

Nejuokink, JK piliečiai sąmoningai, nutarė išstoti iš ES , jie referendume išsakė savo valią, o kad iš šios sąjungos išstojimo taisyklių nėra , tai aišku, kad pirmiems sunku ir jei jiems pasiseks , visokie junkeriai bijo kad ir kitos šalys bandys tai padaryti, nes ES diktatas ne visiems patinka

Skaitytojas

Britai savo kolonijoms primesdavo savo valią.Lygiai taip pat jie nori elgtis ir su Europos sąjunga.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS