Baltarusija neigia Lietuvos pareiškimus, kad Astrave buvo išjungtos radiacijos stotys | Diena.lt

BALTARUSIJA NEIGIA LIETUVOS PAREIŠKIMUS, KAD ASTRAVE BUVO IŠJUNGTOS RADIACIJOS STOTYS

  • 1

Baltarusijos hidrometeorologijos tarnyba paneigė Lietuvos radiacinės saugos centro vadovo Juliaus Žaliuko pareiškimą, kad kovo 7 dieną Baltarusijoje buvo išjungtos radiacijos lygio stebėjimo stotys.

„2021 metų kovo 7 dieną automatizuotos radiacijos kontrolės sistemos automatiniai gama spindulių dozės matavimo punktai Baltarusijos atominės elektrinės rajone veikė įprastai. Duomenų perdavimo Baltarusijos hidrometeorologijos tarnybos reagavimo centrui sutrikimų nebuvo“, – nurodoma tarnybos pranešime, paskelbtame jos svetainėje.

Pranešime nurodoma, kad duomenys perduodami kas dešimt minučių ir foninių reikšmių viršijimo nebuvo užfiksuota.

L. Žaliukas anksčiau LRT televizijai teigė, kad kovo 7 dieną visoje Baltarusijoje kuriam laikui buvo išjungtos radiacijos lygio fiksavimo stotys. Tą dieną pasirodė pranešimų, kad esą sutriko Astravo atominės elektrinės pirmojo blogo reaktoriaus vėsinimo sistemos darbas. Baltarusijos energetikos ministerija tokią informaciją paneigė.

Baltarusija jau baigia Astravo atominės jėgainės statybas. Fizinis pirmojo bloko paleidimas įvyko pernai rugpjūtį, o pramoninės eksploatacijos pradžia planuojama pirmąjį šių metų ketvirtį. Antrasis blokas turėtų pradėti veikti ateinančių metų pirmąjį pusmetį.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

BALTARUSIJOS VIETOJE...

Būdamas Baltarusijos valdžios vietoje - visiškai nereaguočiau į bet kokius Lietuvos kiemsargiukų kiauksėjimus. Jau vien dėl to, kad Lietuvos NIEKŠAI uždarė Lietuvos - Baltarusijos pasienyje pravažiavimą sunkiasvorių mašinoms. Pasienyje kai kas stovi po 3 - 4 paras apie 2.3 tūkstančiai mašinų. Vargsta vairuotojai ir genda prekės. Ar tik nesulauks Lietuva teismų už padarytas milijonines žalas firmoms? Mokės, be abejo, Lietuvos eiliniai piliečiai. Ir...kas ateityje gerbs tuos NIEKŠUS? Lietuva nuskambės per visą pasaulį savo NIEKŠIŠKAIS darbais.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS