Baltarusijos opozicija ragina Vakarus toliau spausti režimą | Diena.lt

BALTARUSIJOS OPOZICIJA RAGINA VAKARUS TOLIAU SPAUSTI REŽIMĄ

Ištremta Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Cichanouskaja antradienį paragino Vakarus išlaikyti spaudimą Baltarusijos režimui, bet nepainioti jos tėvynės su Rusija dėl karo Ukrainoje.

Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras „Lukašenka jokiomis aplinkybėmis neturi būti legitimizuotas tarptautinėje arenoje“, – Lenkijos dienraščiui „Rzeczpospolita“ sakė dabar Lietuvoje gyvenanti 39 metų S. Cichanouskaja.

Interviu paskelbtas praėjus dvejiems metams po ginčijamų Baltarusijos prezidento rinkimų, kai S. Cichanouskaja paskelbė apie savo pergalę, bet A. Lukašenkai pradėjus žiaurų susidorojimą pabėgo iš šalies. Tuo metu ji buvo politikos naujokė, metusi iššūkį prezidentui, beveik tris dešimtmečius valdžiusiam šalį, vietoj savo vyro, kuris buvo įkalintas, šalininkų teigimu, dėl politiškai motyvuotų kaltinimų. Žmogaus teisių organizacijos „Vesna“ duomenimis, jis yra vienas iš Baltarusijoje kalėjimuose laikomų politinių kalinių, kurių šalyje yra 1 261.

S. Cichanouskaja mano, kad Baltarusijai taikomos Vakarų sankcijos nėra idealios, nes jos neprivertė režimo paleisti kalinių. „Buvo pritaikytos sankcijos, tačiau jos turi daug spragų ir galimų būdų, kaip apeiti sistemą“, – sakė S. Cichanouskaja. „Vakarų šalys tvirtina nenorinčios sankcijomis bausti Baltarusijos žmonių, bet argi už grotų laikomi kaliniai nepatiria kančių? - klausė ji. - Vakarai turi atmerkti akis“.
S. Cichanouskaja pabrėžė, kad Baltarusijai leidus Rusijos kariuomenei pulti Ukrainą iš savo teritorijos, invazija sustiprino jos šalies priklausomybę nuo Kremliaus, kuriam A. Lukašenka dabar kaip niekada ištikimas. „Vakarai neturėtų suplakti Baltarusijos su Rusija (...) bet privalo aiškiai parodyti Kremliui, kad būtų visiškai nesuvokiama, jei Rusija aneksuotų Baltarusiją“, – sakė ji.

 

Gairės: Sviatlana Cichanouskaja, Baltarusijos opozicija, Vakarai, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS