Bendražygiai: baltarusių opozicionierė sugrąžinta į kalėjimą | Diena.lt

BENDRAŽYGIAI: BALTARUSIŲ OPOZICIONIERĖ SUGRĄŽINTA Į KALĖJIMĄ

Įkalinta Baltarusijos opozicionierė Maryja Kalesnikava, kuri neseniai buvo paguldyta į ligoninės intensyviosios priežiūros skyrių, grąžinta į kalėjimą ir yra stebima gydytojų, pranešė jos bendražygiai.

40 metų M. Kalesnikava kartu su opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja ir aktyviste Veranika Capkala 2020-aisiais vadovavo istoriniams protestams prieš autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.

M. Kalesnikava vienintelė iš šių trijų aktyvisčių tebėra Baltarusijoje, tačiau ji buvo nuteista kalėti 11 metų.

Per teismą, kuris vyko už uždarų durų, ji buvo kaltinama siekiais pakenkti nacionaliniam saugumui ir sąmokslu siekiant nekonstituciniu būdu užgrobti valdžią. Jos šalininkai nuosprendį vadina bausme už iššūkį A. Lukašenkai.

Ji neteko šiek tiek svorio ir vis dar turi mažai jėgų.

Žinia, kad viena iš istorinių demonstracijų lyderių buvo paguldyta į gydymo įstaigą, sukėlė būgštavimų.

„Savaitgalį Maryja iš Gomelio greitosios pagalbos ligoninės buvo perkelta į įkalinimo įstaigą“, – sakoma opozicijos politiko Viktaro Babarykos spaudos tarnybos pirmadienį paskelbtame pranešime.

Pareiškime teigiama, kad M. Kalesnikava mažiausiai 10 dienų bus stebima gydytojų.

M. Kalesnikavos tėvui per dešimties minučių vizitą „pavyko pamatyti savo dukrą, ir jis patvirtino, kad ji yra gyva“, nurodoma pareiškime.

„Ji neteko šiek tiek svorio ir vis dar turi mažai jėgų“, – sakė V. Babarykos spaudos tarnyba, pridūrusi, kad ji buvo gydoma dėl perforavusios opos.

Praėjusios savaitės ketvirtadienį M. Kalesnikavos sąjungininkai pranešė, kad jos būklė „gerėja“.

Rašyti komentarą
Komentarai (13)

natalija to Kaunietis

Pasi gydik asile jos visos skatinos turi sėdėti nieko greit ir ta atkutusi sašvalka cicinaka eis i kompanija tai šušvai kolesnikovai Atsirado vargšu ginėjos dažytais snukiais

Anonimas

..kiekviena partija yra meshlas ;[lipai ir susitepiai] smerdzi.

>amerikos

asilo galva skatyk ka parasiau, ar tavo makaule per daug prifarsiruota py de ras yizmo ideju? "Дождь" yra rememas pazangiuju pederas tisku vakaru, cia orkais net nekvepia, subingalvi.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS