Baltieji rūmai: J. Bidenas pagrasino V. Putinui ekonominėmis sankcijomis dėl Ukrainos | Diena.lt

BALTIEJI RŪMAI: J. BIDENAS PAGRASINO V. PUTINUI EKONOMINĖMIS SANKCIJOMIS DĖL UKRAINOS

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) antradienį per virtualias derybas perspėjo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kad Vašingtonas įvestų griežtas sankcijas karinio eskalavimo Ukrainoje atveju.

„Prezidentas Bidenas išreiškė Jungtinių Valstijų ir sąjungininkų Europoje gilių nuogąstavimų dėl Rusijos pajėgų eskalavimo aplink Ukrainą, taip pat leido suprasti, kad JAV ir mūsų sąjungininkai atsakytų griežtomis ekonominėmis ir kitokiomis priemonėmis karinio eskalavimo atveju“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime, paskelbtame tuojau po derybų.

J. Bidenas pabrėžė JAV „paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, taip pat kvietė deeskaluoti [padėtį] ir grįžti prie diplomatijos“, – nurodė Baltieji rūmai.

Abu prezidentai susitarė, kad abiejų šalių darbo grupės surengs papildomas derybas. J. Bidenas pabrėžė, kad tolesni JAV žingsniai bus atliekami „glaudžiai koordinuojantis su sąjungininkais ir partneriais“

Rusija neigia planuojanti įsiveržti į Ukrainą, bet iš palydovų padarytos nuotraukos rodo, kad prie sienos sutelkta daugybė karių, todėl pastarosiomis savaitėmis didėjo nuogąstavimai dėl Europoje galinčio įsiplieksti karo.

Baltieji rūmai nurodė, kad abu lyderiai taip pat aptarė strateginio stabilumo, kibernetinių atakų problemas ir su Iranu susijusius klausimus.

„Prezidentai taip pat aptarė JAV ir Rusijos dialogą dėl strateginio stabilumo, atskirą dialogą dėl išpirkos reikalaujančių virusų, taip pat bendrą darbą dėl regioninių klausimų, tokių kaip Iranas“, – sakoma amerikiečių administracijos pranešime.

J. Bidenas ir V. Putinas saugiu vaizdo ryšiu kalbėjosi kiek ilgiau nei dvi valandas.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

123

Ukraina jau paniškai bijo net Vengrijos. Atseit vengrai ginkluojasi ir konflikto atveju atsiims savo žemės. O jei dar lenkai prisimins savo Volynę ir Lvova? Zodziu, nieko neliks iš salies, tik pavadinimas ir verkiantis Gabriukas..

Anonimas

Krymas yra Rusija.

Morgana

Na ir, Krymas po šiai dienai užgrobtas. Tam žmogėnui į viską nusispiauti
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS