Vyriausybės planai atsisakyti vienos specialios pensijų schemos ir suvienodinti visų valstybės tarnautojų pensinį amžių su privačiojo sektoriaus pensiniu amžiumi (66 metai) sukėlė profesinių sąjungų ir daugelio darbuotojų pasipiktinimą.
Buvo tikimasi, kad didelė dalis saugumo ir techninės priežiūros darbuotojų, įskaitant bagažo tvarkytojus, sustabdys darbą, todėl Briuselio ir Šarlerua oro uostai iš anksto atšaukė visus išvykimus.
Dauguma skrydžių į šiuos oro uostus taip pat buvo paveikti 24 valandų streiko, kurį paskelbė dvi profesinės sąjungos – krikščionių CSC ir socialistų FGTB.
Briuselyje smarkiai sutriko ir viešojo transporto – metropoliteno traukinių, tramvajų ir autobusų – eismas.
Taip pat prognozuoti Antverpeno uosto darbo, kitų svarbių paslaugų teikimo sutrikimai. Planuota, kad prie streiko, be kitų, prisijungs kalėjimų prižiūrėtojai, ligoninių darbuotojai ir atliekų surinkėjai.
Po pernai birželį Belgijoje įvykusių federalinių rinkimų ministro pirmininko pareigas vasario pradžioje pradėjo eiti flamandų nacionalistas Bartas De Weveris (Bartas De Veveris).
Vyriausybė teigia, kad pensijų reforma būtina. Dėl ilgėjančios gyvenimo trukmės didėja išlaidos, šalis sunkiai dorojasi su biudžeto deficitu, kurio dydis pažeidžia Europos Sąjungos (ES) taisykles.
„Mūsų vaikai ir anūkai taip pat nusipelnė pensijos. Jei nieko nedarysime, per ateinančius penkerius metus išlaidos jiems padidės 14 mlrd. eurų“, – šį savaitgalį sakė pensijų ministras Janas Jambonas.
Pirmadienio protestas surengtas praėjus šešioms savaitėms po visoje šalyje vykusio streiko, kai į gatves išėjo dešimtys tūkstančių žmonių.
„Federalinės vyriausybės planuojamų socialinių išlaidų mažinimo mastai ir skaičius neturi precedento“, – sakė FGTB, taip pat nepritarianti planams mažinti nedarbo išmokas.
Naujausi komentarai