„Brexit“ be sutarties: britai raginami kaupti prekių atsargas | Diena.lt

„BREXIT“ BE SUTARTIES: BRITAI RAGINAMI KAUPTI PREKIŲ ATSARGAS

  • 2

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė įspėjo prekybos tinklus dėl tikėtino maisto ir kitų prekių trūkumo po „Brexit“ (nuo kitų metų pradžios), jei šaliai nepavyktų pasirašyti laisvosios prekybos susitarimo su Europos Sąjunga (ES).

Vyriausybė rekomendavo prekybos tinklams pradėti kaupti maisto ir kitų prekių atsargas siekiant išvengti pirkėjų paniško pirkimo, koks vyko koronaviruso epidemijos metu, kai žmonės išpirko tualetinį popierių.

„Brexit“ be sutarties skaudžiausiai smogtų šviežių daržovių importui – šviežios daržovėms būtų taikomi didžiausi tarifai, o jų trūktų bent tris mėnesius.

Pasak Britanijos mažmenininkų konsorciumo (BRC), mažmeninės prekybos sektorius ir tiekėjai deda visas pastangas siekiant išvengti prekių tiekimo pirkėjams sutrikimo, įskaitant ilgai negendančių prekių atsargų kaupimą ir alternatyvių prekių tiekimo maršrutų pasirinkimą. Kita vertus, švieži vaisiai ir daržovės negali būti ilgai sandėliuojami.

Taip pat vyriausybė rekomendavo prekybininkams sukaupti vaistų, medicinos prietaisų ir vakcinų atsargas bent šešioms savaitėms, nors Užsienio reikalų ministras Dominicas Raabas patikino, jog JK turi pakankamą vaistų tiekimo įvairovę, jei įvyktų „Brexit“ be sutarties.

„Brexit“ be sutarties atveju vyriausybė planuoja skirti 8 milijardus svarų sterlingų vietinių ūkininkų ir kitų maisto gamintojų paramai.

Prie vieno pagrindinių šalies uostų, Doverio, pranešama apie didžiules automobilių eiles, dėl kurių krovininių vilkikų vairuotojai kaltina atsargų kaupimo politiką.

Priminsime, jog sekmadienį, gruodžio 13 d., JK ir ES derybininkai sutarė ieškoti papildomų galimybių susitarti dėl šalių prekybos po „Brexit“, tačiau aišku, kad sutartis būtina iki šių metų pabaigos – iki gruodžio 31-osios.

Publikacijos originalas čia: https://www.anglija.today/verslas/brexit-be-sutarties-prekybininkams-rekomenduojama-kaupti-atsargas

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Nigga

O todel kad is ekonomikos bendros rinkos EU užsimanė pavirs į kazkoki monstra su viena valdžia, viena valiuta ir bendra armija kur vadovautų vokiečiai ir prancūzai kurių britai nekenčia per visą istoriją todėl ir išėjo.

V.L

Ir ko ES pasiduoda JK uzgaidom???? Atrodo kad ES neisgyventu be pasiputusiu britu. Manau kad reiktu jiems palinketi laimingo kelio ir lai laimingai sau gyvena.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS