Britų ministras atvyksta į Prancūziją spręsti ginčo dėl žvejybos | Diena.lt

BRITŲ MINISTRAS ATVYKSTA Į PRANCŪZIJĄ SPRĘSTI GINČO DĖL ŽVEJYBOS

Jungtinės Karalystės „Brexito“ ministras ketvirtadienį atvyksta į Paryžių derybų dėl žvejybos teisių krizės, dar labiau padidinusios įtampą ir šiaip sudėtinguose dvišaliuose santykiuose.

Susitikimas įvyks kitą dieną po to, kai Prancūzijos teismas nurodė paleisti britų žvejybos laivą, sulaikytą prieš savaitę, paaštrėjus po „Brexito“ tarp šalių kilusiam ginčui dėl teritorinių vandenų naudojimo.

Davidas Frostas (Deividas Frostas) ir Prancūzijos Europos reikalų ministras Clement'as Beaune'as (Klemanas Bonas) pratęs derybas po kelias dienas vykusio žodžių mūšio tarp šalių lyderių.

D. Frostas yra uolus „Brexito“ gynėjas, o C. Beaune'as yra artimas Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono), nevengiančio pabrėžti, jog Prancūzija neturėtų mokėti už, anot jo, klaidingą Britanijos sprendimą palikti Bendriją, sąjungininkas.

Abu ministrai ir socialiniuose tinkluose yra nekart apsikeitę aštriomis replikomis. Jų susitikimas vyks už uždarų durų. Po derybų spaudos konferencija nenumatyta. 

Prancūzijos vyriausybės atstovas Gabrielis Attalis (Gabrielis Atalis) sakė, kad per D. Frosto vizitą penktadienį numatytas ir Europos Komisijos susitikimas šiuo klausimu. Tačiau Briuselis šios informacijos dar nepatvirtino.

Sulaikytas britų žvejybos laivas „Cornelis Gert Jan“ trečiadienį vakare paliko Prancūzijos šiaurinį Havro uostą, kai jam buvo duotas leidimas išplaukti, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.

Laivo kapitonui Jondy Wardui (Džondžiui Vordui) nebuvo panaikinti kaltinimai sužvejojus Prancūzijos vandenyse dvi tonas šukučių be tinkamos licencijos.

Tačiau jo advokatas Mathieu Croix (Matjė Krua) naujienų agentūrai AFP sakė, jog šalimais esančio Ruano miesto teismas leido laivui išplaukti  be jokio finansinio užstato. 

Teismas atmetė valstybės reikalavimą nepaleisti laivo, kol nebus sumokėtas 150 tūkst. eurų užstatas.  

„Tai geras sprendimas, leisiantis sumažinti įtampą, – sakė M. Croix. – Prancūzijos teisingumas nepriklausomas nuo politinio spaudimo.“

Teismo posėdyje dalyvavęs J. Wardas vėliau susitiko su septyniais savo laivo įgulos nariais. Prieš išplaukdamas jis ant kranto keliskart nusišypsojo žurnalistams. 

2022 metų rugpjūčio 11 dieną kapitonas turės stoti prieš teismą Havre dėl ne ES valstybės narės laivo be leidimo vykdytos žvejybos  Prancūzijos vandenyse. Už tai gali būti skirta bauda iki 75 tūkst. eurų.   

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

juk

neutraliuose vandenyse 1 ir 2 brakonieriauja bet pas britus didesnis gobsumas is prigimties tai ir beldziasi pas frankus irodynet savo /tiesos/ ko gero kaip iprastai su privalomais pasiulymais kitu atveju /reketas/ betkuria prasme===

SUSIJUSIOS NAUJIENOS