Buvęs Ekvadoro prezidentas R. Correa paprašė prieglobsčio Belgijoje | Diena.lt

BUVĘS EKVADORO PREZIDENTAS R. CORREA PAPRAŠĖ PRIEGLOBSČIO BELGIJOJE

  • 0

Buvęs Ekvadoro prezidentas Rafaelis Correa, kuriam anksčiau buvo pateikti kaltinimai dėl opozicijos politiko Fernando Baldos pagrobimo 2012 metais, paprašė prieglobsčio Belgijoje.

Tai ketvirtadienį pranešė AFP.

Agentūros duomenimis, atitinkamas prašymas buvo gautas šių metų birželio 25 d., o rugpjūčio mėnesį Generalinis pabėgėlių ir apatridų reikalų sekretoriatas Briuselyje pradėjo jį svarstyti. Pažymima, kad žinyba priima sprendimus panašiais klausimais ne anksčiau kaip per tris mėnesius.

Liepos mėnesį Ekvadoro nacionalinis teismas išdavė orderį suimti R. Correą, vadovavusį šiai Pietų Amerikos šaliai 2007-2017 metais. Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai eksprezidentas neįvykdė teismo nurodymo - kol nagrinėjama F. Baldos pagrobimo baudžiamoji byla, politikas turėjo kas 15 dienų prisistatyti į teismą pradedant nuo liepos 2 d. R. Correa pastaruosius mėnesius gyvena Belgijoje, iš kur kilusi jo žmona.

Jeigu R. Correa negrįš į Ekvadorą, teismo procesas bus laikinai nutrauktas. Šalies įstatymai draudžia už akių skelbti nuosprendžius su pagrobimu susijusiose bylose.

Eksprezidentas ne kartą pareiškė neturįs nieko bendra su buvusio deputato F. Baldos pagrobimu.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS