Už akių nuteistam Ukrainos eksprezidentui V. Janukovyčiui skirta 13 metų įkalinimo | Diena.lt

UŽ AKIŲ NUTEISTAM UKRAINOS EKSPREZIDENTUI V. JANUKOVYČIUI SKIRTA 13 METŲ ĮKALINIMO

  • 0

Ukrainos teismas ketvirtadienį pripažino buvusį prezidentą Viktorą Janukovyčių kaltu dėl valstybės išdavystės ir skyrė jam 13 metų laisvės atėmimo už mėginimą 2014 metais sutriuškinti provakarietišką sukilimą.

„Janukovyčius pripažįstamas kaltu įvykdęs nusikaltimą prieš Ukrainos nacionalinio saugumo pamatus“, – paskelbė Kijevo Obolonės rajono teismo teisėjas Vladyslavas Deviatka.

Eksprezidentas buvo nuteistas už akių.

68 metų V. Janukovyčius kaltinamas pagal Ukrainos baudžiamąjį kodeksą dėl valstybės išdavimo, pagalbos kariaujant agresyvų karą, pagalbos kėsinantis į Ukrainos teritorinį vientisumą ir neliečiamumą, nulėmusios žmonių žūtį ir kitas sunkias pasekmes.

Prasidėjus posėdžiui, pareigūnai sustiprino saugumą aplink teismo rūmus, kur teisėjai paeiliui skaitė nutarties punktus.

Po nesėkmingo bandymo jėga nuslopinti 2014 metų Maidano sukilimą V. Janukovyčius pabėgo iš šalies ir paprašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino nusiųsti į Ukrainą rusų karių.

Sukilimas nuvertė V. Janukovyčių ir iškėlė į valdžią prezidentą Petro Porošenką, kurio kovo mėnesį laukia sunki kova dėl perrinkimo.

Kaltintojai prašė teismo skirti V. Janukovyčiui 15 metų įkalinimo bausmę. Jis teismo posėdžiuose nedalyvavo; manoma, kad jis gyvena Rusijoje.

2016 metų lapkritį eksprezidentui buvo pareikšti įtarimai dėl valstybės išdavimo ir pagalbos kėsinantis į Ukrainos teritorinį vientisumą ir neliečiamumą.

V. Janukovyčiaus bylą Kijevo Obolonskio rajono teismas pradėjo svarstyti 2017 metų gegužę.

V. Janukovyčiaus atžvilgiu vyksta ir kitų kriminalinių tyrimų, susijusių su tokiais dalykais kaip valdžios uzurpavimas ir jėgos naudojimas prieš demonstrantus.

2013 metų pabaigoje šis Maskvos remtas prezidentas išprovokavo masinius protestus paskutinę minutę atsisakęs pasirašyti Ukrainos asociacijos susitarimą su Europos Sąjunga.

V. Janukovyčiui pabėgus, V. Putinas atskleidė, kad Maskva organizavo specialią operaciją jam išvežti.

2014 metais Maskva aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį ir parėmė prorusiškų separatistų sukilimą Ukrainos rytuose.

Konfliktas Rytų Ukrainoje nusinešė daugiau kaip 10 tūkst. gyvybių, nors ne kartą buvo dedamos tarptautinės pastangos dėl ilgalaikio ugnies nutraukimo.

GALERIJA

  • Už akių nuteistam Ukrainos eksprezidentui V. Janukovyčiui skirta 13 metų įkalinimo
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS