Čekijoje sulaikytas neteisėtu atvykimu įtariamas Baltarusijos futbolo vadovas | Diena.lt

ČEKIJOJE SULAIKYTAS NETEISĖTU ATVYKIMU ĮTARIAMAS BALTARUSIJOS FUTBOLO VADOVAS

Čekijos policija antradienį sulaikė Baltarusijos futbolo federacijos vadovą Vladzimirą Bazanavą, įtariamą neteisėtu atvykimu į šalį, pranešė čekų žiniasklaida.

V. Bazanavas palaiko glaudžius ryšius su Baltarusijos autoritariniu prezidentu Aliaksandru Lukašenka, kurio režimui Europos Sąjunga taiko sankcija už 2020 metų rinkimų klastojimą ir represijas prieš demokratinę opoziciją bei laisvąją žiniasklaidą..

Baltarusijos moterų futbolo komanda antradienį turėjo dalyvauti Pasaulio čempionato kvalifikacinio etapo rungtynėse su Čekijos vienuolike, bet jos buvo atidėtos, kai trims baltarusių žaidėjoms buvo nustatyta koronaviruso infekcija.

Kaip rašo dienraštis „Denik N“, policija sulaikė V. Bazanavą ir jo žmoną.

Regiono policijos atstovė Pavla Jirouškova naujienų agentūrai AFP sakė, kad teisėsaugos pareigūnai sulaikė du užsieniečius, įtariant, kad „jie atvyko į Čekijos teritoriją ir joje pasiliko nepaisydami Sveikatos apsaugos ministerijos prevencinių priemonių“.

Atstovė pridūrė, kad šie asmenys neturėjo atvykimo anketų, kurias turi pateikti per COVID-19 pandemiją į Čekiją atvykstantys asmenys.

„Taip pat vertiname jų pasilikimą Užsieniečių įstatymo kontekstu“, – pažymėjo P. Jirouškova, bet jokių vardų nepateikė.

„Denik N“ citavo Čekijos užsienio reikalų ministrą Jakubą Kulhaneką, anksčiau sakiusį, kad 64 metų V. Bazanavas, vadovaujantis Baltarusijos futbolo federacijai nuo 2019 metų, bus išsiųstas iš šalies, jeigu atvyks į rungtynes.

Kaip nurodo Lenkijos televizija „Belsat“, Baltarusijos futbolo federacija kaltinama Europos ir pasaulio futbolo organizacijų UEFA ir FIFA pagrindinių nuostatų pažeidimais, naudojimosi sportu politiniais tikslais, spaudimu teisėjams ir žaidėjams dėl jų pilietinės pozicijos.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

ane?

Ir kam tie kiaušingalviai rašė Žmogaus teisių deklaracija? vis tiek pasaulyje tai niekam nerūpi

SUSIJUSIOS NAUJIENOS