CNN padavė į teismą Baltuosius rūmus dėl draudimo juose lankytis reporteriui | Diena.lt

CNN PADAVĖ Į TEISMĄ BALTUOSIUS RŪMUS DĖL DRAUDIMO JUOSE LANKYTIS REPORTERIUI

  • 1

Televizija CNN antradienį padavė į teismą Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administraciją, teigdama, kad Baltieji rūmai pažeidė žurnalisto Jimo Acostos (Džimo Akostos) konstitucines teises, atšaukę jo spaudos darbuotojo leidimą po ginčo su JAV prezidentu.

„Neteisėtu šio leidimo atšaukimu pažeidžiamos CNN ir Acostos spaudos laisvės teisės pagal Pirmąją pataisą ir jų teisės į įstatyminę tvarką pagal Penktąją pataisą“, – sakoma televizijos pareiškime.

„Paprašėme teismo tuojau pat paskelbti uždraudimą, kuriuo (būtų) reikalaujama grąžinti Jimui leidimą (lankytis Baltuosiuose rūmuose), ir pagal šį procesą sieksime nuolatinės priemonės“, – nurodoma pareiškime.

Baltieji rūmai J. Acostos leidimą sustabdė po jo ginčo su prezidentu spaudos konferencijoje. D. Trumpas pareikalavo reporterio atiduoti mikrofoną, o jam iškart nepaklusus, pavadino jį „grubiu, siaubingu asmeniu“.

J. Acosta toliau bėrė klausimus ir viena Baltųjų rūmų stažuotoja pabandė paimti iš jo mikrofoną, o CNN žurnalistas kita ranka jį užstojo. Šį incidentą D. Trumpo administracija apibūdino kaip nederamą elgesį padėjėjos atžvilgiu.

Uždraudimas J. Acostai patekti į Baltuosius rūmus žymi išaugusią įtampą tarp prezidento ir jo pagrindinio priešininko žiniasklaidos stovykloje.

Baltųjų rūmų korespondentų asociacija (WHCA) sveikino CNN ieškinį ir nurodė, kad „leidimo į Baltųjų rūmų kompleksą atšaukimas prilygsta neproporcingai reakcijai į įvykius“.

„Mes toliau raginame administraciją keisti kursą ir grąžinti visas CNN korespondento (teises)", – sakoma WHCA prezidento Olivier Knoxo (Olivjė Nokso) pareiškime.

„Jungtinių Valstijų prezidentas neturėtų savavališkai atrinkinėti apie jį rašančių vyrų ir moterų“, – pridūrė O. Knoxas.

GALERIJA

  • Jimas Acosta ir Donaldas Trumpas
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

...

Tai žurnaliūgos ir Amerikėj klesti?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS