D. Trumpas kursto nerimą Europos sostinėse | Diena.lt

D. TRUMPAS KURSTO NERIMĄ EUROPOS SOSTINĖSE

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pranešė, kad šešiems mėnesiams atideda tarifų automobilių importui įvedimą, siekdamas spausti Europą ir Japoniją derėtis dėl nuolaidų prekyboje.

Sprendimas rodo laikiną atsitraukimą nuo D. Trumpo vykdomų prekybos karų.

Palikdamas tvyrančią tarifų grėsmę, D. Trumpas kursto nerimą Europos sostinėse, kuriose jau ir taip pykstama dėl baudžiamųjų JAV priemonių plienui bei aliuminiui įvedimo praėjusiais metais.

Visgi D. Trumpo sprendimas apsaugojo pernai su Europos Komisijos prezidentu Jeanu-Claude`u Junckeriu paskelbtas paliaubas, pagal kurias abi pusės susitarė stengtis užbaigti prekybos konfliktą.

Nors toks sprendimas buvo priimtas, JAV vadovas tęsė atakas prieš Europos Sąjungos prekybos politiką.

Pasak jo, Europos Sąjunga kelia grėsmę Jungtinėms Valstijoms ir ši yra netgi didesnė negu ta, kurią kursto Kinija.

Europos prekybos komisarė Cecilia Malmstrom patvirtino tvarką, pagal kurią Bendrija yra pasirengusi derėtis dėl ribotos prekybos susitarimo tokioms prekėms kaip automobiliai.

D. Trumpas pažymėjo, kad JAV automobilių sektorius susiduria su nuosmukiu dėl nesąžiningos užsienio konkurencijos.

2017 metais Jungtinės Valstijos importavo beveik 200 mlrd. JAV dolerių vertės automobilių.

Panaikino tarifus Kanadai ir Meksikai

D. Trumpas penktadienį pranešė apie susitarimą panaikinti Jungtinių Valstijų tarifus plieno ir aliuminio importui iš Kanados bei Meksikos, o tai sumažino įtampą tarp kaimynių, kuri buvo užblokavusi naująjį Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos susitarimą.

D. Trumpas informavo besidžiaugiantis ką tik pasiektu susitarimu su Kanada ir Meksika bei teigė parduosiantis produktus šiose šalyse.

Jo pranešimas paskelbtas praėjus kelioms akimirkoms po Kanadoje pateikto teksto, kad Otava ir Vašingtonas susitarė panaikinti JAV tarifus plienui ir aliuminiui bei Kanados atsakomąsias priemones per daugiau negu dvi dienas.

Meksika patvirtino, jog su Jungtinėmis Valstijomis taip pat pasiekė panašų susitarimą.

Pasak JAV prekybos sekretoriaus Wilburo Rosso, D. Trumpo strategija veikia, nes tarifai padeda šalies plieno bei aliuminio gamintojams.

Pernai buvo įvesti 25 proc. Jungtinių Valstijų tarifai plienui. Aliuminiui pritaikytos 10 proc. priemonės. Jos tapo pagrindine kliūtimi naujajam Šiaurės Amerikos prekybos paktui, dėl kurio susitarta praėjusiais metais. Susitarimas buvo pasiektas tarp trijų šalių.

Kanada ir Meksika iš pradžių bandė išvengti D. Trumpo įvestų JAV tarifų, naudodamos nacionalinio saugumo argumentą. Tarifai yra dalis prezidento prekybos taktikos.

Vis dėlto Jungtinės Valstijos sulaukė atsakomųjų priemonių savo produktams.

Netgi vyriausybėms susitarus dėl peržiūrėto laisvosios prekybos susitarimo, tarifai išliko, bet Otavos ir Meksikos pareigūnai pareiškė, kad nepasirašys sutarties, kol Vašingtonas nepanaikins priemonių metalams.

Pagal susitarimą Kanada ir Meksika atsisakys visų skundų prieš JAV Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO).

Remiantis Jungtinių Valstijų prekybos atstovo biuru, susitarimas suteikia agresyvaus monitoringo mechanizmą ir galimybę išvengti plieno bei aliuminio importo šuolio.

JAV tarifai plienui ir aliuminiui iš Europos lieka galioti, kartu su Europos Sąjungos atsakomosiomis priemonėmis. Tokios šalys kaip Pietų Korėja priėmė eksporto kvotas, kad išvengtų tarifų.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

sionmasoniska

marionete /zaidzia/ ekonomini kara kol ateiviai ji pati nesunaikins su visais kuklusklanininkais turbut seneliu gobtuvai spintose guli su naftalinu ir laukia iliuminatu komandos Fas......

SUSIJUSIOS NAUJIENOS