D. Trumpas pasirašė nutarimą apriboti prieglobsčio suteikimą migrantams | Diena.lt

D. TRUMPAS PASIRAŠĖ NUTARIMĄ APRIBOTI PRIEGLOBSČIO SUTEIKIMĄ MIGRANTAMS

  • 5

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) penktadienį pasirašė nutarimą, draudžiantį suteikti prieglobstį migrantams, neteisėtai patenkantiems į Jungtines Valstijas iš Meksikos.

D. Trumpas pasinaudojo tais pačiais nacionalinio saugumo įgaliojimais, kuriuos jis anksčiau pritaikė siekdamas uždrausti atvykti į šalį asmenims iš kai kurių valstybių. Jis sako norįs, kad žmonės į Jungtines Valstijas imigruotų naudodamiesi įstatymų numatyta tvarka.

Penktadienio sprendimą iš dalies nulėmė pėsčiųjų migrantų iš Centrinės Amerikos karavanai, lėtai judantys per Meksiką į šiaurę. Tačiau pareigūnai sakė, kad šis nutarimas bus taikomas visiems sučiuptiems neteisėtai sieną kirtusiems asmenims.

Pasak pareigūnų, tokiu būdu siekiama nukreipti prieglobsčio ieškotojus į oficialias sienos perėjas, kur jų prašymai būtų svarstomi paspartinta tvarka, ir tuo pačiu užkirsti kelią atvykėliams mėginti 3,2 tūkst. km ilgio sieną slapta kirsti kitose vietose.

Oficialiose sienos perėjose jau dabar yra susidariusios ilgos eilės, o JAV migracijos pareigūnai yra priversti liepti kai kuriems migrantams sugrįžti vėliau, kad pateiktų savo prašymus.

Apie naująją tvarką ketvirtadienį paskelbė Krašto saugumo departamentas.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

...

Įdomu ar JAV vėl pasidalys į Šiaurę ir Pietus, ar atskiromis valstijomis subyrės.

Algis

Geras prezidentas neziurint didelio spaudimo daro ta kas gerai jo valstybei.

Anonimas

Trumpas ---ne buvusieji juokdariai-prezidentai; jis dirba amerikieciams .bet buvusieji -marionetes kisha jam koja. Jis neleidzia iAmerika ,kaip vokietuke I ES.bravo vyras.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS