D. Trumpas sako veikiausiai dar kartą susitiksiantis su K. Jong Unu | Diena.lt

D. TRUMPAS SAKO VEIKIAUSIAI DAR KARTĄ SUSITIKSIANTIS SU K. JONG UNU

  • 1

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sekmadienį pranešė, kad veikiausiai dar kartą susitiks su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu (Kim Čen Unu) aptarti Pchenjano branduolinių ginklų programos.

Jiedu jau buvo susitikę Singapūre ir Hanojuje, o šį birželį surengė iš anksto neplanuotą susitikimą Korėjos pusiasalį dalijančioje Demilitarizuotoje zonoje.

Sekmadienį paklaustas apie dar vieną susitikimą su Šiaurės Korėjos lyderiu, D. Trumpas, dalyvaujantis Prancūzijos Bjarico kurorte vykstančiame Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime, pareiškė, kad „tikriausiai surengsime dar vienas“ derybas.

Derybos dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo yra įstrigusios nuo vasario, kai žlugo antrasis JAV prezidento ir Kim Jong Uno susitikimas Vietname.

Pinigų stokojanti Šiaurės Korėja Hanojuje reikalavo nedelsiant sušvelninti sankcijas, įvestas šaliai dėl jos branduolinės ir balistinių raketų programų. Tačiau derybos nutrūko lyderiams nesutarus, ko Pchenjanas galėtų atsisakyti mainais.

Birželio 30-ąją abu lyderiai Demilitarizuotoje zonoje sutiko atnaujinti darbinio lygio derybas dėl Pchenjano branduolinės programos, tačiau jos iki šiol nepradėtos.

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida anksčiau sekmadienį pranešė, kad šalies lyderis Kim Jong Unas išvakarėse stebėjo „itin didelės raketų leidimo sistemos“ bandymą.

Japonijos ministras pirmininkas Shindzo Abe (Šindzas Abė) sekmadienį G-7 šalių viršūnių susitikimo kuluaruose pareiškė, kad naujausias Šiaurės Korėjos įvykdytas raketos bandymas pažeidžia Jungtinių Tautų taisykles.

Tuo metu D. Trumpas pareiškė „nesąs patenkintas“ naujausiu Šiaurės Korėjos raketų bandymu, tačiau nesureikšmino šio incidento.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

is

sitos puses jis teisingai elgiasi bet kaip paaiskint jo rasystyni poziuri i kitataucius kurie yra jav darbuotojai tai netik rasizmas bet ir chamizmas nes jav /kultura/ remiasi prievarta ir stipriojo teise i valdzia ir jos veiksmus del to ir bijomasi piliecius nuginkluot nes pagrinde tik baltieji ginkluoti neskaitant valdzios atstovu is kuriu skyriamas ypatingas demesys spalvotiesiems....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS