D. Trumpas iš Šiaurės Korėjos per Kalėdas tikisi sulaukti „mielos dovanos“ | Diena.lt

D. TRUMPAS IŠ ŠIAURĖS KORĖJOS PER KALĖDAS TIKISI SULAUKTI „MIELOS DOVANOS“

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pareiškė, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) galbūt planuoja jam per Kalėdas įteikti „mielą dovaną“, pavyzdžiui, „gražią vazą“, o ne surengti naują raketų bandymą.

Prezidentas šį atsakymą pateikė, kai buvo žurnalistų paklaustas, ką darytų, jeigu Šiaurės Korėja įvykdytų didelio nuotolio raketos bandymą.

Šiaurės Korėja grasino imtis neįvardytų veiksmų, jeigu iki šių metų pabaigos nebus sušvelnintos jai taikomos sankcijos. Spėliojama, kad Pchenjanas gali įvykdyti naują raketų bandymą, pavyzdžiui, išbandyti tarpžemyninę raketą, galinčią nešti branduolinę kovinę galvutę.

Šiaurės Korėja pažadėjo Jungtinėms Valstijoms pateikti „Kalėdų dovaną“, priklausomai nuo Vašingtono veiksmų.

D. Trumpas, per šventes išvykęs į Floridą, antradienį telefonu padėkojo kiekvienos ginkluotųjų pajėgų rūšies kariams ir tuo metu buvo paklaustas apie Šiaurės Korėją. Prezidentas paragino palaukti Kim Jong Uno veiksmų.

„Galbūt tai dovana, kai jis man pasiųs kokią nors gražią vazą, o ne [įvykdys] raketos bandymą, – sakė D. Trumpas. – Galiu gauti iš jo mielą dovaną. Tai nežinoma. Niekada negali žinoti.“

JAV ir Šiaurės Korėjos derybos dėl Pchenjano branduolinio arsenalo yra įstrigusios nuo vasario, kai iširo D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas, surengtas Hanojuje.

Neseniai iš palydovo padarytoje nuotraukoje matyti, kad Šiaurės Korėjos fabrike, kuriame gaminama įranga didelio nuotolio balistinėms raketoms, yra statomas naujas pastatas.

Tuo metu Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus atstovas Stephane'as Dujarricas (Stefanas Diužarikas) buvo paklaustas, ar JT vadovas Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) Kalėdų išvakarėse turi kokią nors žinią Kim Jong Unui.

“Mūsų žinia – kad Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos vadovybė turi siekti taikos ir stabilumo Korėjos pusiasalyje bei tęsti darbinio lygio derybas su Jungtinėmis Valstijomis. Diplomatinis bendradarbiavimas yra vienintelis kelias į tvarią taiką ir visišką ir patikrinamą Korėjos pusiasalio denuklearizaciją“, – pabrėžė S. Dujarricas.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

ALGIS

TOKS TOKĮ PAŽINO IR ANT ALAUS PAVADINO , VIENAS NUO KITO NIEKUO NESISKIRIA .

...

Norėjo iš Š.Korėjos, sulaukė iš Kinijos.

...

Oi, praleido Trampulis progą patylėt, dabar jam telieka laukt iš Š.Korėjos atsiųsto A-grybo... :/

SUSIJUSIOS NAUJIENOS